6. května 2009 8:41 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nejlepší práci na světě získal britský potapěč

Tropický ostrov Hamilton | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tropický ostrov Hamilton | foto: Reprofoto

Procházky po pláži, plavání, šnorchlování na krásném tropickém ostrově. To vše a ještě plat 150 tisíc australských dolarů a ubytování v luxusní vile s bazénem získal Brit, který vyhrál soutěž o nejlepší zaměstnání na světě. Potápěč a instruktor bungee jumpingu se stane na půl roku správcem tropického ostrova Hamilton u australského státu Queensland.

"Doufám, že se mi podaří splnit všechna očekávání, mé plavecké schopnosti jsou snad dostatečné, a těším se na všechny nové role a povinnosti, které práce zahrnuje," prohlásil po vyhlášení výsledků charitativní pracovník Ben Southall s tím, že je pro něj vítězství velkou poctou.

Brit Ben Southall vyhrál soutěž o nejlepší práci na světě.

Čtyřiatřicetiletého Southalla vybrala porota ze 16 finalistů, kteří se utkali v boji o půlroční "správcovskou" práci za 150 tisíc australských dolarů (asi dva miliony Kč).


V popisu práce bude mít především "průzkum ostrovů Velkého bariérového útesu, plavání, šnorchlování ... a užívání si tropického klimatu a životního stylu". Během 12 hodin měsíčně, které by měl Southall odpracovat, musí občas nakrmit ryby, vybrat ostrovní poštu a podělit se o své dojmy a fotografie se čtenáři internetového blogu.Podobná nabídka se na pracovním trhu jen tak neobjeví, a tak není divu, že o ni byl pořádný zájem - o pozici se ucházelo téměř 35.000 kandidátů ze všech států světa, s výjimkou Severní Koreje a několika afrických zemí.

Všichni zájemci museli zaslat přihlášku v podobě krátkého videa, ve kterém vysvětlili, proč se zrovna oni na "nejlepší zaměstnání na světě" hodí. Z desítek tisíc kandidátů pak vzešla finálová šestnáctka, která se v Austrálii zúčastnila "náročných" závěrečných testů. Během nich museli všichni ukázat, jak umí šnorchlovat, grilovat nebo si užívat ostrovních lázní.Nabídka "nejlepšího zaměstnání na světě" byla součástí originální kampaně, kterou na podporu cestovního ruchu během globální ekonomické krize vymyslely turistické úřady v australského Queenslandu. Kampaň, která přišla asi na 1,7 milionu australských dolarů (přibližně 25 milionů korun), vyvolala globální publicitu v hodnotě téměř sedmdesátinásobku, a stala se tak jednou z nejúspěšnějších v historii."Je to pravděpodobně poprvé v dějinách, kdy měla kampaň takový dopad, při tak malých reklamních nákladech, s výjimkou několika strategicky umístěných inzerátů po světě," říká australský marketingový analytik Tim Burrowes.

"Hlavní poučení, které z toho plyne, je, že když máte originální, vzrušující nápad, o kterém lidé začnou mluvit, tak nepotřebujete utrácet velké sumy za reklamu." Vítězný Southall bude na ostrově, který se pyšní modrou oblohou, průzračně čistým mořem a nedotčenými písečnými plážemi, žít ve vzdušné vile s nádherným výhledem na okolní ostrovy, třemi ložnicemi a bazénem. Do nové "práce" nastoupí 1. července a vezme s sebou prý i svoji přítelkyni.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Tatra kolem světa 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.