29. července 2014 17:39 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Nemáte peníze nebo čas na cestování? Proleťte se po světě v dronech

Pohled na Prahu z dronu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pohled na Prahu z dronu. | foto: Zdroj: YouTube.com

PRAHA Proletět se nad katedrálou svatého Víta nebo poblíž přísně střežených hranic mezi Severní a Jižní Koreou. Tohle umožňuje nová webová služba, která shromažďuje nejlepší videa natočená drony. Na cestování po nejexotičtějších koutech světa tak stačí jen pár kliků myší na interaktivní mapě.

Videí natočených drony jsou na internetu tisíce, nutno poznamenat, že různé kvality. Divákovi sice představí známá místa ovšem ze zcela jiné perspektivy. Server travelbydrone.com proto sbírá ty nejlepší záběry a navíc je zasazuje do interaktivní mapy. Návštěvník tak ví, z jakého místa dron startoval a co natáčel.

TravelByDrone.com umožňuje procestovat svět pomocí dronů.

TravelByDrone.com umožňuje procestovat svět pomocí dronů.

„Chceme vám dát šanci prozkoumat svět z pohledu dronů. Videa ze zajímavých míst jsme zpřístupnili jako nikdo předtím,“ popisují vývojáři stránku.

Aby si projekt udržel kvalitu, je každé video autorizováno a až poté umístěno na mapu. O posuzování kvality a přínosu videa se stará celý tým lidí. Žadatel musí poslat spolu s odkazem na natočený materiál i polohu, odkud dron vzlétl.

Server si také určil několik pravidel, kvůli kterým může být žádost zamítnuta. „Nepřijímáme videa uvnitř objektů, točená vojenskými drony nebo propagující nějaký produkt, politickou stranu, náboženství či obsahující nějaký osobní vzkaz,“ popsali autoři podmínky služby.

Projekt v současné době obsahuje několik tisíc videí. Šest z nich pochází z České republiky. Na stránku se můžete podívat ZDE.

jzlJakub Zelenka

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!