6. prosince 2005 11:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Němec: Snažíte se vydělat za každou cenu

Wolfgang Saphir | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wolfgang Saphir | foto: Reprofoto

Strávil jsem několik příjemných dní léčebným pobytem v Mariánských Lázních. Úrovní služeb jsem ale zklamán. Bohužel musím potvrdit, že Češi nemají velký smysl pro čest a pořádek. Snažíte se na svých návštěvnících co nejvíc vydělat, na jejich spokojenosti vám nezáleží.

Úroveň ubytování, stravování i ostatních poskytovaných služeb se asi od dob socialismu moc nezměnila. Dal jsem si v rámci oběda polévku, měl to být silný hovězí vývar. Místo vývaru jsem dostal trochu vlažné vody ochucené maggi. Následovala svíčková omáčka s knedlíky a brusinkami a opět jsem cítil snahu dosáhnout co největšího efektu za co nejméně peněz. Knedlíky nakrájené na půlcentimetrové plátky, místo brusinek lžička marmelády, na ní pusinka umělé šlehačky. Chtěl jsem si spravit chuť dezertem a objednal si palačinky s karamelem. Byly studené a místo karamelu na nich byl levný toping.

Podobné je to i s bydlením. Pokoje jsou malé, v koupelně se skoro nepohnete a vana je tak titěrná, že může sloužit jako sprchový kout. Nepříjemné také je, že se tady za všechno doplácí. Čekal jsem, že když si zaplatím bydlení, budu mít v ceně například i parkování. Z toho všeho mohu vyvodit jediný závěr: snažíte se zkrátka vydělat za každou cenu.
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price
SOUTĚŽ: Zapojte se do velké fotosoutěže o hračky Fisher-Price

Milé maminky, letos jsme si pro vás opět připravili velkou fotosoutěž se značkou Fisher-Price! Vyfoťte své děťátko s jeho oblíbenou hračkou, nahrajte ji do soutěže a získejte hodnotné ceny.