5. září 2014 6:29 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Praha ožije cyklistikou. Víkend bude patřit cyklofestu

Cyklistka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cyklistka | foto: Shutterstock

Kultura, design a městská cyklistika. První zářijový víkend bude v Praze patřit festivalu InDust3. Na třech místech v Praze se od pátku do neděle vystřídají nejrůznější akce určené pro všechny obyvatele i návštěvníky Prahy.

Festival InDust3 představí metropoli jako laboratoř, ve které se rodí zajímavé cyklistické vize. Nabídne filmové projekce, messengerský závod, projížďku po inspirativních galeriích a kavárnách, fixed gear závody v holešovických docích a také fixed gear criterium v nepřístupném nádražním překladišti na Smíchově.

„InDust3 bude rozprostřen v centru města a diváky zavede na místa, která sice znají, ale často neměli možnost je blíž prozkoumat,“ říká jeden z organizátorů Kryštof Hlůže z cyklistické dílny Hyena Bike Lab. „V průběhu tří dní se bude základna festivalu přesouvat mezi vždy báječně naladěnou smíchovskou náplavkou s přilehlým letním kinem, tajemnými doky v Holešovicích a zapomenutým a jen málo známým Smíchovským nádražím,“ zdůraznil Hlůže.

PSALI JSME:

Festival odstartuje v pátek večer u žižkovského Bajkazylu messengerskými závody v ulicích Prahy. V programu je také coffee trip, cyklistická pecha kucha night, každodenní večírky s DJs i akce v letním kině na smíchovské náplavce. „Cyklistiku nevnímáme samostatně, ale jako součást širšího pohledu na město, design, architekturu a umění. Jízda na kole totiž podle umožňuje neotřelé vnímání míst, které nás každý den obklopují,“ dodává Hlůže, který se se svým dokumentem o přejezdu Islandu na kole s pevným převodem probojoval na newyorský Bike Film Festival.

Lidovky.cz