Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika 11 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Traily, káry, tobogán. Vítejte v Pekláku v České Třebové

Traily na Pekláku se vyznačují nadprůměrnou pestrostí, takže si tu na každém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Traily na Pekláku se vyznačují nadprůměrnou pestrostí, takže si tu na každém... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Peklák v České Třebové je ukázkovým příkladem toho, že i na relativně malém kopci můžete zažít notnou dávku zábavy a adrenalinu. Nejen, že se tu můžete na biku projet na rozmanitých trailech všech možných obtížností, ale adrenalin z rychlé jízdy můžete okusit i na sjezdových kárách. Po bajkovačce můžete vyrazit do bazénu s tobogánem přímo v České Třebové.

Na Pekláku vás na kopec bude vyvážet netradičně kotvový vlek, z kopce pak můžete vybírat až ze sedmi tratí od modrých po černé. Traily na Pekláku se vyznačují nadprůměrnou pestrostí, takže si tu na každém metru můžete užít různé dřevěné překážky, skoky, terénní nerovnosti a nejrůznější přírodní technické pasáže. V pletenci trailu si svoji stopu vyberou jak začátečníci, tak ostřílení bikeři.

Uhasit žízeň a utišit hlad můžete přímo u spodní stanice vleku, kde je bistro s...
Po bikovém dni se můžete vydat do blízkého městského bazénu v České Třebové....

Modré traily se mírně klikatí mezi stromy a nabízí kombinaci širších dřevěných lávek, wallridů i terénních nerovností. Menší dřevěné skoky ocení zejména začínající bikeři. Pokud se vám do skoků ještě nechce, můžete je bez problému objet. Tyto modré traily jsou ideální k osvojení základních jezdeckých dovedností.

Peklák v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy 2h15min
  • 1 jízda na vleku 30 Kč
  • Celodenní jízdné 370 Kč
  • Zapůjčení kola (fr/dh) na 1 den 700-900 Kč + kauce 1000 Kč
  • Zapůjčení horské káry 1 jízda = 60 Kč, 5 jízd = 250 Kč, 11 jízd = 500 Kč
  • Provozní doba od 30/6 do 2/9 čtvrtek-neděle od 10:00 do 18:00
  • Provozní doba od 4/9 do 7/10 sobota-neděle od 10:00 do 17:00
  • Webové stránky https://www.peklak.cz/bike-park/

Červené traily jako je Korida a Malinovka už jsou o poznání techničtější a kromě klopenek a wallridů tu na vás čekají i kořenovité či kamenité pasáže v podobě rockgarden a prudších skalek. Z červených tratí je pro začátek nepřívětivější Malinovka, která se převážně skládá z lesního trailu – skoky na ní samozřejmě jsou, ale dají se objížďkou objet.

Černé peklácké traily se vyznačují především prudkými technickými sjezdy a skalkami, které není možné objet. Najdete na nich i pár skoků či dřevěný wallridů. Tyto traily vyžadují větší jezdecké dovednosti, a tak je můžeme doporučit jen velmi zkušeným bikerům.

V Pekláku se nachází celé zázemí bikeparku u nástupu na lanový vlek – koupíte tu jízdenky, můžete si tu půjčit kolo a rovněž zakoupit i drobný materiál na kolo, jako jsou brzdové destičky nebo přehazovačka. Uhasit žízeň a utišit hlad můžete přímo u spodní stanice vleku, kde je bistro s venkovním posezením. Kromě piva, limonády či sladkostí si můžete objednat třeba i pizzu.

Když vás přestane bavit sjezd na kole, můžete si dole u vleku zapůjčit horské káry a projet se na dvou tratích – Slalomce s utaženějšími zatáčkami a otevřenější Super G. Sklon sjezdovky je dostatečný, takže záleží jen na vás, jak svižně pojedete.

Po bikovém dni se můžete vydat do blízkého městského bazénu v České Třebové. Můžete regenerovat plaváním, vířivkami nebo v páře, nebo se můžete vyblbnout na tobogánu, který je stejně jako bazén krytý, takže to berte i jako tip, kam zavítat při deštivém počasí. Vstup pro dospělého za 1,5 hodiny je 95 Kč a otevírací doba je až do 21:00. Více info o bazénu na: http://www.bazen-trebova.cz/.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....