Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Barevná show plná hudby a tance, to je karneval v Rotterdamu

Volba královny je důležitou součástí karnevalu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Volba královny je důležitou součástí karnevalu | foto: Foto: Petra Fabianová

Volba královny, nekonečná přehlídka kostýmů, fantastické taneční kreace, hudební show a místní pochoutky. To vše nabízí letní karneval v Rotterdamu. Koná se každý rok během měsíce července a určitě stojí za návštěvu.

Jedinečný karneval, který vám svým charakterem bude připomínat proslulý karneval v Rio de Janeiru, nese název Zomercarneval. V průběhu letních prázdnin tak můžete za zvuku bubnů a jiných nástrojů vidět nekonečný průvod dospělých i dětí v zajímavých kostýmech.

Celá show se odehrává přímo v ulicích Rotterdamu. Součástí jsou taneční soutěže, volba královny a také důležitá bitva bubeníků. Představí se muzikanti s bicími nástroji a trumpetisté. Ti nejlepší si každý rok odnesou finanční odměnu. V době karnevalu je město přeplněné turisty z celé Evropy, kteří si netradiční podívanou nenechají ujít. Večer pak k tanci hraje živá hudba a noc je věnována velké latinskoamerické párty.

Na rušné rotterdamské ulici předváděly děti svou naučenou show

Na rušné rotterdamské ulici předváděly děti svou naučenou show

Druhé největší město Holandska Rotterdam není typickým místem, kam by lidé jezdili za památkami. Naopak se jedná o moderní dynamické město, které se neustále rozvíjí. Historické jádro bylo zničeno za druhé světové války bombardováním, proto zde tolik tehdejších staveb člověk nenajde.


Pohlednice z cest na větší mapě

Nicméně to nesmí nikoho od cesty do Rotterdamu odradit. Jsou tu totiž i jiné věci, které stojí za návštěvu. Kromě již zmíněného karnevalu se Rotterdam může pyšnit například největším evropským přístavem, netypickou prohlídkou architektonické historie na kole nebo jedním z největších trhů v Holandsku. Fantastické panorama nabízí také věž Euromast. Rotterdam je dále známý pro své filmové a hudební festivaly.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Z. Kulhánková Článek o letním karnevalu v adventu? 18:57 14.12.2013