Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej -2 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pod zemí a za polárním kruhem. Pět nejzvláštnějších vánočních trhů v Evropě

Plovoucí adventní trhy v Německu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plovoucí adventní trhy v Německu | foto: Weihnachtsmarkt Vilshofen

S blížícími se Vánocemi se evropská města proměňují v pohádkové zimní ráje, náměstí zaplavují stánky s lokálními produkty, rozmanitými vánočnímí dárky i předměty řemeslné výroby. V každém regionu čekají jiné speciality a nápoje. Ne všechny vánoční trhy nabízejí tu samou atmosféru.

Hotelový vyhledávač trivago.cz sestavil seznam vánočních trhů, které jsou nejen kouzelné, ale také neobyčejné. Zažijte vánoční atmosféru za polárním kruhem, pod zemí či na vodě.

Vánoční trhy na vlakovém nádraží ve Švýcarsku
Dánské Vánoce v zábavním parku

Plovoucí adventní trhy v Německu

Doslova za humny, nedaleko Pasova, se v bavorském městečku Vilshofen již od roku 2006 konají “plovoucí” adventní trhy. Vánoční stánky s dobrotami zde najdete na palubě parníku i na náplavce, kde pak stojí čtyřmi tísíci světýlky a více než 1 500 vánočními kouličkami ozdobený stromek. Pohled z druhého břehu je opravdu kouzelný. Trhy se zde konají pouze první 3 adventní víkendy.

Dánské Vánoce v zábavním parku

Tivoli Gardens, postavený v roce 1843 v centru dánské metropole, patří k nejstarším zábavním parkům na světě. Každý rok touto dobou se park promění v ráj pro milovníky vánoční atmosféry. Užijte si světelnou show u jezera v čínské čtvrti pod horskou dráhou Demon, ohňostroje (25. – 26. 12. a 29. ‐ 31.12.) či již tradiční vystoupení sboru “Lucia Parade”, který prochází parkem a zpívá také nádhernou píseň Santa Lucia.

Santova vesnička na polárním kruhu

Kde jinde zažít vánoční atmosféru než v rodné vesničce Santa Clause? Ta se nachází 8 km severně od finského Rovaniemi a prochází jí v podobě čáry na zemi polární kruh. Můžete se zde osobně setkat se Santou, k němuž vás ochotně dovedou elfové, a sdělit mu svá přání. Nebo si vychutnejte zasněženou zimní krajinu vyzdobenou vánočními světýlky ze sobího spřežení.

Podzemní vánoční trhy v Holandsku

Valkenburg je nejzajímavějším místem Holandska, které můžete o Vánocích navštívit. Najdete zde totiž rovnou dva podzemní adventní trhy: Gemeentegrot (“obecní jeskyně”) – největší, nejstarší a nejnavštěvovanější podzemní vánoční trh v Evropě na dně známého Caubergu; a Fluweelengrot (“sametová jeskyně”). Letos si kouzelně vyzdobené jeskyně můžete za doprovodu vánoční hudby projít od 18. listopadu do 23. prosince.

Podzemní vánoční trhy v Holandsku

Vánoční trhy na vlakovém nádraží ve Švýcarsku

V hlavním městě Švýcarska na vás čeká největší zastřešený adventní trh v Evropě – Christkindlmark. Najdete jej na hlavním nádraží a jeho dominantou je vánoční strom ozdobený více než 7 000 křišťálovými figurkami od Swarowski. Další zajímavostí, která doprovází trhy, je vánoční světelná show promítaná přímo na fasádu hlavního vestibulu nádraží.

Čeká nás válka generací, mladí jsou v depresi a naštvaní, říká klimatolog

Václav Cílek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klimatolog, geolog, filozof a popularizátor vědy Václav Cílek dlouhá léta varuje před klimatickými změnami, před...

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS: Čím umí zaujmout obři SUV

BMW X7 vs. Mercedes-Benz GLS | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tahle dvě auta patří k největším SUV na trhu, delší je pouze Rolls-Royce Cullinan. Zatímco Mercedes má ve třídě obřích...

Pokus, na který se zapomnělo. Z rybky z PET lahve je kapitální sumec albín

Petr Fišer se zlatým sumcem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Před čtrnácti lety vypustil Petr Fišer do nádrže ve Svatém Jiří u Chocně malou zlatou rybku.Teď je z ní 152 centimetrů...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!