Neděle 16. února 2020svátek má Ljuba 3 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pod zemí a za polárním kruhem. Pět nejzvláštnějších vánočních trhů v Evropě

Plovoucí adventní trhy v Německu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Plovoucí adventní trhy v Německu | foto: Weihnachtsmarkt Vilshofen

S blížícími se Vánocemi se evropská města proměňují v pohádkové zimní ráje, náměstí zaplavují stánky s lokálními produkty, rozmanitými vánočnímí dárky i předměty řemeslné výroby. V každém regionu čekají jiné speciality a nápoje. Ne všechny vánoční trhy nabízejí tu samou atmosféru.

Hotelový vyhledávač trivago.cz sestavil seznam vánočních trhů, které jsou nejen kouzelné, ale také neobyčejné. Zažijte vánoční atmosféru za polárním kruhem, pod zemí či na vodě.

Vánoční trhy na vlakovém nádraží ve Švýcarsku
Dánské Vánoce v zábavním parku

Plovoucí adventní trhy v Německu

Doslova za humny, nedaleko Pasova, se v bavorském městečku Vilshofen již od roku 2006 konají “plovoucí” adventní trhy. Vánoční stánky s dobrotami zde najdete na palubě parníku i na náplavce, kde pak stojí čtyřmi tísíci světýlky a více než 1 500 vánočními kouličkami ozdobený stromek. Pohled z druhého břehu je opravdu kouzelný. Trhy se zde konají pouze první 3 adventní víkendy.

Dánské Vánoce v zábavním parku

Tivoli Gardens, postavený v roce 1843 v centru dánské metropole, patří k nejstarším zábavním parkům na světě. Každý rok touto dobou se park promění v ráj pro milovníky vánoční atmosféry. Užijte si světelnou show u jezera v čínské čtvrti pod horskou dráhou Demon, ohňostroje (25. – 26. 12. a 29. ‐ 31.12.) či již tradiční vystoupení sboru “Lucia Parade”, který prochází parkem a zpívá také nádhernou píseň Santa Lucia.

Santova vesnička na polárním kruhu

Kde jinde zažít vánoční atmosféru než v rodné vesničce Santa Clause? Ta se nachází 8 km severně od finského Rovaniemi a prochází jí v podobě čáry na zemi polární kruh. Můžete se zde osobně setkat se Santou, k němuž vás ochotně dovedou elfové, a sdělit mu svá přání. Nebo si vychutnejte zasněženou zimní krajinu vyzdobenou vánočními světýlky ze sobího spřežení.

Podzemní vánoční trhy v Holandsku

Valkenburg je nejzajímavějším místem Holandska, které můžete o Vánocích navštívit. Najdete zde totiž rovnou dva podzemní adventní trhy: Gemeentegrot (“obecní jeskyně”) – největší, nejstarší a nejnavštěvovanější podzemní vánoční trh v Evropě na dně známého Caubergu; a Fluweelengrot (“sametová jeskyně”). Letos si kouzelně vyzdobené jeskyně můžete za doprovodu vánoční hudby projít od 18. listopadu do 23. prosince.

Podzemní vánoční trhy v Holandsku

Vánoční trhy na vlakovém nádraží ve Švýcarsku

V hlavním městě Švýcarska na vás čeká největší zastřešený adventní trh v Evropě – Christkindlmark. Najdete jej na hlavním nádraží a jeho dominantou je vánoční strom ozdobený více než 7 000 křišťálovými figurkami od Swarowski. Další zajímavostí, která doprovází trhy, je vánoční světelná show promítaná přímo na fasádu hlavního vestibulu nádraží.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...

OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily
OVĚŘENO: Menstruační kalhotky si ženy oblíbily

Český startup Snuggs na jaře minulého roku uvedl na trh menstruační kalhotky. Nyní přichází hned s několika novinkami. S kalhotkami pro silnou menstruaci, novou antibakteriální ochranou funkční vrstvy, dále modelem s vysokým pasem, před týdnem expandoval na Slovensko a bude následovat Německo.