Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
9. dubna 2018 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Před turistickou sezonou pojede znojemský Vinobus v dubnu zdarma

Vinice(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vinice(ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

Znojmo Ještě před startem hlavní turistické sezony v květnu vyrazí Vinobus VOC Znojmo na svou trasu po vinicích a vinařstvích poslední dva dubnové víkendy. Na rozdíl od hlavní turistické sezony pojede zdarma a cílem spolku VOC (vína originální certifikace) Znojmo je, aby do něj nastoupili nikoliv turisté, ale místní. Podle ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely ani mnozí lidé ze Znojma a okolí leckterá zákoutí neznají, uvedl v tiskové zprávě.

Jízdní řád v obě soboty i neděle bude stejný jako v loňské sezoně, letos vyjede Vinobus do třetí sezony. Pojede třikrát denně s odjezdem z Masarykova náměstí ve Znojmě v 10:00, 13:00 a 16:30.

„Z organizačních důvodů bude možné vystoupit a nastoupit pouze na tomto místě. Nejsme schopni garantovat opětovný nástup a jelikož nebude možné místo rezervovat, nedokážeme odhadnout, kolik dorazí lidí,“ uvedl Koudela.

Vinobus má 13 zastávek, na nichž vždy 15 minut počká, aby lidé mohli ochutnávat víno, degustaci je však nutné si zvlášť zaplatit. Během cesty ujede Vinobus 56 kilometrů a na 13 zastávkách je možné ochutnat víno 19 vinařství. Letos se počet vzorků certifikovaných vín rozrostl o dalších 44.

Letos spolek VOC Znojmo slaví desáté výročí, Festival vína VOC Znojmo se uskuteční 8. května. Pomáhá k propagaci místním vinařům, kteří při splnění podmínek mohou získat pro své vzorky právě označení VOC Znojmo. Vzhledem k výročí se spolek rozhodl, že uvolní do prodeje archivní vína s certifikací, od každého vzorku dvě. Na trhu už nejsou volně k dostání, výtěžek získá Dětské centrum Znojmo.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

12 tipů na dárky pro kluky, které potěší
12 tipů na dárky pro kluky, které potěší

Možná stále přemýšlíte, co koupit malému nezbedovi pod stromeček. Máme pár tipů, které budou trefou do černého.