Čtvrtek 22. dubna 2021svátek má Evženie 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Před turistickou sezonou pojede znojemský Vinobus v dubnu zdarma

Vinice(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vinice(ilustrační snímek) | foto: Lidové noviny

Znojmo Ještě před startem hlavní turistické sezony v květnu vyrazí Vinobus VOC Znojmo na svou trasu po vinicích a vinařstvích poslední dva dubnové víkendy. Na rozdíl od hlavní turistické sezony pojede zdarma a cílem spolku VOC (vína originální certifikace) Znojmo je, aby do něj nastoupili nikoliv turisté, ale místní. Podle ředitele Znojemské Besedy Františka Koudely ani mnozí lidé ze Znojma a okolí leckterá zákoutí neznají, uvedl v tiskové zprávě.

Jízdní řád v obě soboty i neděle bude stejný jako v loňské sezoně, letos vyjede Vinobus do třetí sezony. Pojede třikrát denně s odjezdem z Masarykova náměstí ve Znojmě v 10:00, 13:00 a 16:30.

„Z organizačních důvodů bude možné vystoupit a nastoupit pouze na tomto místě. Nejsme schopni garantovat opětovný nástup a jelikož nebude možné místo rezervovat, nedokážeme odhadnout, kolik dorazí lidí,“ uvedl Koudela.

Vinobus má 13 zastávek, na nichž vždy 15 minut počká, aby lidé mohli ochutnávat víno, degustaci je však nutné si zvlášť zaplatit. Během cesty ujede Vinobus 56 kilometrů a na 13 zastávkách je možné ochutnat víno 19 vinařství. Letos se počet vzorků certifikovaných vín rozrostl o dalších 44.

Letos spolek VOC Znojmo slaví desáté výročí, Festival vína VOC Znojmo se uskuteční 8. května. Pomáhá k propagaci místním vinařům, kteří při splnění podmínek mohou získat pro své vzorky právě označení VOC Znojmo. Vzhledem k výročí se spolek rozhodl, že uvolní do prodeje archivní vína s certifikací, od každého vzorku dvě. Na trhu už nejsou volně k dostání, výtěžek získá Dětské centrum Znojmo.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Primář Žilní kliniky Ota Schütz | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Testovací sady na přítomnost viru SARS-CoV-2 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!