Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 20 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ski areál Říčky nabízí všechny barvy Zakletého

V hlavním zázemí areálu je k dispozici několik možností k občerstvení, půjčovna... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V hlavním zázemí areálu je k dispozici několik možností k občerstvení, půjčovna... | foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Lyžařské centrum Říčky v Orlických horách s mnohaletou tradicí je oblíbené u rodin s dětmi a do svého tréninku je pro kvalitní profily sjezdovek zařazeno i mnoha závodními lyžaři jako je Bank, Strachová a sourozenci Kosteličovi.

Na oběd jsme si zašli do samoobslužné restaurace Skirest, kde se nám dostalo...
Lyžařské centrum Říčky v Orlických horách s mnohaletou tradicí je oblíbené u...

V Říčkách vás na vrchol Zakletého vyváží moderní čtyřsedačková lanovka a z kopce dolů máte na výběr ze všech obtížností sjezdovek. Černé Slalomky, Červené, Modré Loučky a sjezdovky Můstek, na které najdete snowpark a odehrává se na ní večerní lyžování.

Červená sjezdovka, která má homologaci FIS pro obří slalom a nabízí perfektní podmínky hlavně v ranních hodinách, kdy je tvrdá, upravená a ideální pro střední řezaný sportovní oblouk. Rozjezd ve vrchní části je mírný, zbytek sjezdovky je levotočivý, široký a neobsahuje nepředvídané zlomy nebo zatáčky. Trať je ideální pro plynulou jízdu a překlápění z hrany na hranu od začátku do konce.

Značně rychlejší jízdu čekejte od Černé Slalomky, která má taktéž homologaci FIS pro obří slalom. Její pravá strana bývá často ponechána pro slalomový trénink, stále zbývá ale dost místa pro rychlé oblouky. V nejprudší části to můžete pustit na plné obrátky, protože následná skoro rovinka vás pak sama zbrzdí.

Říčky v kostce:

  • Vzdálenost z Prahy: 2hod 30min
  • Denní skipas dospělí/ děti do 15 let : 570,-/ 390,- Kč
  • Večerní skipas dospělí/děti: 250,-/ 170,- Kč
  • Provozní doba lanovky: 8:00- 16:00
  • Večerní lyžování Po-So: 17:00- 20:00
  • Webová stránka: www.skiricky.cz
  • Parkování: zdarma 350 míst

Modrá sjezdovka v Říčkách je vhodná pro začátečníky, děti a středně pokročilé lyžaře. Sklon je z větší části velmi mírný jen v horní polovině a v poslední čtvrtině se lehce poklopí. Ve vrchní a konečné části máte také na výběr z pravé či levé alternativy, abyste se nenudili.

Děti si na modré najdou zábavu ve formě spousty překážek a skoků ve snowparku nebo boulí a vlnek na blbnutí.

Na konci černé sjezdovky je pro děti připraven interaktivní park U Bobíka s dlouhým pojízdným pásem a rozličnými zvířátky na slalom, brankami a lyžařským kolotočem. Jednorázový vstup do parku stojí 150 Kč děti a 200 Kč dospělí, k lekci s instruktorem je vstup zdarma. Bonusem U Bobíka je pro vás příjemné odpočinkové zázemí, přístřešek při nepřízni počasí a občerstvení u Yettiho v horní části parku.

Na dezert po obědě a dobrou kávu zaskočte do apres-ski baru přímo před...

V hlavním zázemí areálu je k dispozici několik možností k občerstvení, půjčovna a servis lyží a také lyžařská škola, kde vás individuální lekce s instruktorem vyjde na 450 Kč. Odpočinout si můžete ve dvou apres-ski stanech a dvou bufetech přímo na sjezdovkách. Na oběd jsme si zašli do samoobslužné restaurace Skirest, kde se nám dostalo příjemně velkých porcí za 150 Kč. Na výběr tu dále bývá ze svíčkové, rakouského Germknödelu nebo boloňských špaget. Na dezert po obědě a dobrou kávu zaskočte do apres-ski baru přímo před Skirestem, kde dřevěný interiér a výhled z oken tvoří příjemnou atmosféru a nechybí pár zajímavých drinků jako třeba Rampušák, jehož složení přijeďte odhalit osobně.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...