25. června 2014 6:50 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Soluň: charismatické město s puncem sladkého obžérství

Obdivovat je možné i četné streetartové malby. Popřípadě jen tak pozorovat... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obdivovat je možné i četné streetartové malby. Popřípadě jen tak pozorovat... | foto: Tomáš Holý, Lidovky.cz

Temperamentní, hédonistická a tak trochu jednou nohou s nádechem Asie. Tak by bylo možné charakterizovat severořecké město Soluň. Přestože jde o přístavní město, kde pláže budete jen stěží hledat, nudit se tam rozhodně nebudete. Příjemně živá Soluň totiž nabízí historické památky, noční život a kulinářské zážitky.

Druhé největší město Řecka nabízí mnoho památek a to jak sakrálních, tradičních byzantských i modernějších z 19. a 20. století. Obdivovat je možné i četné streetartové malby. Popřípadě jen tak pozorovat každodenní či někdy spíše noční pouliční švitoření. Dění na ulici má euroasijský charakter, tedy od četných kaváren a promenád až po téměř poarabsku obchodování, handrkování či domácí dílničky a různé obchůdky povytahované a rozstrkané do ulic e a na chodníky.


Pohlednice z cest na větší mapě

Nutné je však připomenout, že na své si v Soluni přijdou zejména milovníci gastronomie. Nejde tak ani o mořské plody, které se tak snadno díky přístavu nabízí, ale spíše o cukrářské hody. Pekáren a cukráren je v Soluni na každém rohu habaděj. Ceny zákusků se nestanoví za kus, ale přepočítávají se na kila. Ne nadarmo nese jedna populární řecká komedie název Moje tlustá řecká svatba.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz.

tohTomáš Holý
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!