2. srpna 2012 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

V Paříži se raději moc nesvlékejte. Hrozí vám vězení

Pařížská policie varuje před nevhodným odkládáním svršků v horku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pařížská policie varuje před nevhodným odkládáním svršků v horku | foto: ČTK

PAŘÍŽ Letní počasí v Paříži láká obyvatele a návštěvníky metropole k přílišnému odkládání oděvů, za to jim ale hrozí pokuta, ba i vězení. Policie dnes podle serveru 20minutes.fr připomněla, že plavky jsou tolerovány jen na některých místech a že nudismus je na území města zcela zakázán.

Při zvýšených teplotách nebrání nic tomu, aby si člověk oblékl plavky a našel si nějaký travnatý koutek či místo na pobřeží Seiny, kde se položí na osušku. V plavkách ale lidé nesmějí být v městských parcích a zahradách, ani v botanické zahradě, upozornilo policejní ředitelství.

V plavkách jen u Seiny
Obecně podle radnice a policie platí, že lidé se mají vhodně oblékat a chovat v souladu s dobrými zvyky a veřejným pořádkem. V opačném případě jim hrozí pokuta 38 eur (963 korun). Těm, kteří by svým postojem byli podezřelí z pasivního lovení sexuálních klientů, hrozí dokonce 3750 eur (95.000 korun)a dva měsíce žaláře.

Nudismus je ve francouzském hlavním městě zcela zakázán zákonem. Ten počítá s tím, že odhalení genitálií či poprsí je sexuální exhibicí, která se trestá rokem vězení, zdůraznilo v prohlášení policejní ředitelství Paříže.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz