22. prosince 2014 6:50 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Exponáty z lega táhnou lidi na zámek. K vidění jsou nově i Simpsonovi

Zámek Klášterec nad Ohří na Chomutovsku rozšířil od 21. prosince expozici... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zámek Klášterec nad Ohří na Chomutovsku rozšířil od 21. prosince expozici... | foto: ČTK

KLÁŠTĚREC NAD OHŘÍ (CHOMUTOVSKO) Druhá vernisáž odstartovala nově rozšířenou výstavu tvorby z lega v zámku v Klášterci nad Ohří na Chomutovsku. Kostičky patří soukromému sběrateli. Na zlatou neděli načasovali pořadatelé i workshopy.

Výstava se teď rozšiřuje třeba o modely významných staveb na území ČR či modely z filmů Krotitelé duchů, Příběh hraček, seriálu Simpsonovi a podobně. Výstava čítá přes 511 exponátů z půl milionu kostek.

Lego výstava se rozšířila o modely významných staveb na území ČR či modely z...
„Chodí děti od nejmenších až do takové sedmé třídy, ty starší se už stydí, a...
Výstava čítá přes 511 exponátů z půl milionu kostek.
Zámek Klášterec nad Ohří vsadil na to, že lidé přijdou v předvánočním čase, a...

„Schválně jsme vybrali čas, kdy většinou na zámky moc lidí už nechodí, a je vidět, že jsme udělali dobře, je tu opravdu živo,“ řekl ředitel zámku Petr Hybner. Výstava, která je rozšířena také o několik exponátů známých architektonických skvostů z různých koutů ČR, potrvá do 31. ledna 2015.

ČTĚTE TAKÉ:

Starší děti se stydí

Pro děti je připravena jedna místnost plná kostek Duplo, vlaková dráha a k zapůjčení originální odrážedlo společnosti Lego. „Chodí děti od nejmenších až do takové sedmé třídy, ty starší se už stydí, a pak dospělí,“ uvedl ředitel. Návštěvníci mohou vidět známé sady, jako je letiště, přístav, kolejiště s vlaky, ale i mozaiku kláštereckého znaku či model kláštereckého zámku.

Výstava je sestavena ze soukromé sbírky architekta Petra Šimra z Loděnice u Prahy. „Poprvé se celá jeho sbírka představuje u nás, teď už má pan architekt zájemců o její předvedení na dva roky dopředu,“ doplnil Hybner.

Otevírací doba a vstupné:

Otevřeno je denně od 09:00 do 15:00.

Vstupné na výstavu na zámku je 40 korun, děti vstupenku neplatí.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz