Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich -1 °C skoro jasno Předplatné LN

Dovolená v ráji. Vyberte si z 10 úžasných míst

Dovolená - nepoužívat | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dovolená - nepoužívat | foto: Shutterstock

Představujete si pod pojmem dovolená tropickou destinaci, kde načerpáte síly lenošením na krásných písčitých plážích, popíjením koktejlů a nasáváním ticha? Nabízíme vám deset největších tropických rájů světa, které se pyšní čistými bílými plážemi, tyrkysovým mořem a hlavně klidem. Někde dokonce nepotkáte ani auto.

Britský deník The Daily Telegraph sestavil seznam deseti nejneuvěřitelnějších tropických rájů na světě.

RANGIROA, Francouzská Polynésie
Rangiroa znamená v překladu "obrovské nebe" a je to druhý největší korálový atol. Nabízí ideální podmínky pro potápění, ale i pro lenošení na pláži a popíjení koktejlů. Jako obrovské vnitrozemní moře působí obrovská laguna. 

Rangiroa, Francouzská Polynésie

KUNA YALA, Panama
Malé souostroví Kuna Yala (také známé jako San Blas) je součástí poloautonomního území národa zvaného Kuna. Nabízí neuvěřitelně kouzelnou atmosféru díky palmám, nádherným plážím, doškovým chatkám a nadčasovému půvabu. Cestovní ruch zde není moc rozšířen, protože existuje řada zákonů na ochranu životního prostředí, které se zde přísně dodržují.

Kuna Yala, Panama 


CAPE TRIBULATION, Austrálie
Tento biologicky rozmanitý region v Queenslandu má nádherné pláže, korálové útesy a starověký deštný prales. Obdivovat můžete živočišný a rostlinný život a na pozadí neuvěřitelně drsné hory. Velký bariérový útes je navíc pouhých 40 minut od pobřeží.

Cape Tribulation, Austrálie
 

OSTROVY GILI, Indonésie
Tato sbírka ostrovů, severozápadně od Lomboku, má korálové útesy, úchvatné pláže, nedotčenou vodu a nabízí vynikající příležitosti pro rybaření. Místní obyvatelé jsou navíc velice přátelští. Tuňákové steaky, husté místní pivo a absence motorových dopravních prostředků způsobí to, že nikdy nebude chtít odjet.  

Gili, Indonésie
 

FERNANDO DE NORONHA, Brazílie
Toto řídce osídlené souostroví u severovýchodního pobřeží Brazílie je známé jako ideální místo pro potápění s delfíny a k vrakům lodí. Ostrovy také hostí největší kolonie tropických mořských ptáků.

Fernando de Noronha,Brazílie

LALOMANU, Samoa
Pláž Lalomanu na ostrově Upolu je ideální místo pro prvotřídní koupání a šnorchlování. Navštívit můžete také špionážní neobydlený ostrov Namua. Pro nocleh určitě zvolte spaní v Fales (otevřených plážových chatkách), což vám dodá pocit autentického ostrovního života. 

Lalomanu, Samoa


SAN ANDRES Y PROVIDENCIA, Kolumbie
Pokud obdivujete tropické ráje ve stylu Karibiku, musíte navštívit toto malé známe útočiště s jamajskou a pirátskou historií. Nabízí krásné pláže, zátoky, jeskyně a samozřejmě spoustu reggae, rumu a koktejlů.

San Andrés y Providencia, Kolumbie

TULUM, Mexiko
Tulum, na poloostrově Yucatán, představuje 7 km nejlepších písečných pláží a dokonalou modrou vodu. Tulum má navíc úžasnou zříceninu města ze 6. století, která je vidět i z pláže.

Tulum v Mexiku.


KAPVERDY, Afrika
Toto souostroví 10 sopečných ostrovů u pobřeží Senegalu je směsí západoafrických rytmů a kolonialismu portugalštiny. Na Kapverdy začínají proudit turisté, ale jen pomalu a opatrně. Pokud se sem vydáte, musíte počítat s tím, že budete přebývat v křehkém ekosystému a sdílet prostor s mnoha druhy zvířat. Cap-Vert, Afrika


ATIU, Cookovy ostrovy
Pokud chcete lenošit na prázdných čistých plážích, nenajdete lepší místo než Cookovy ostrovy. Uchvátí vás tam i vápencové jeskyně zastrčené v džungli. Některé z nich byly použity k pohřbívání, ale válečná historie ostrovů je už dávno pryč. Dnes vede ekoturismus.

Atiu, Cookovy ostrovy

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...

Umírají mladší lidé a my s tím nemůžeme nic dělat, říká šéf KARIM o covidu

Jan Beneš, přednosta kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V plzeňské fakultní nemocnici prudce stoupá počet hospitalizovaných s covidem-19. Zatímco v podzimní vlně šlo o...

Babské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám
Babské rady: zaručené tipy, jak bojovat proti neustálým virózám

Nudle u nosu, opakované virózy, nachlazení, pokašlávání –? nikdy nekončící kolotoč, ze kterého začínáte být šílení? Posbírali jsme ty...