Středa 21. února 2024, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Toužíte po zážitcích se zvířaty? Přinášíme 7 tipů

Cestování

  9:06
Silný prožitek z cest je spojený s různými podněty. Tentokrát vám přinášíme sedm tipů na zážitky se zvířaty - od pozorování velryb po jízdu na psím spřežení. Podívejte sem kam za zážitky vyrazit.

Delfín (ilutrační foto) foto: ČTK

Potápění se žraloky v Mexiku
Nedaleko mexické pevniny u ostrova Holbox je místo, kam se vždy v červnu, červenci a srpnu vracejí žraloci za potravou. V okolí proto najdete mnoho potápěčských agentur, které vám umožní se dostat do bezprostřední blízky těchto nebezpečných zvířat. Podobné příležitosti najdete i v Belize či Hondurasu.

Žralok tygří (ilustrační foto)

Sledujte šimpanze v Tanzanii
Jane Goodallová byla jedním z prvních vědců, kteří se podrobně zabývali sledováním života šimpanzů v národním parku Gombe Stream. Pozorovat nejbližší příbuzné člověka vám dnes umožní agentury v okolí. Ideální je k tomu suché období od června do října.

-

Pozorujte velryby kolem Nového Zélandu
Mnoho agentur nabízejících pozorování velryb najdete v městečku Kaikoura. Na katamaránu vás obklopí nekončící oceán a vy budete napjatě sledovat třpytící se hladinu. Zdánlivý klid přeruší obrovská tlama vorvaně, po chvíli zamává nadměrným ocasem a ztratí se v hlubinách.

Potápění s delfíny
Jedni z nejinteligentnějších živočichů na světě jsou elegantní delfíni. Podívat se s nimi pod hladinu je naprosto jedinečný zážitek. Abyste se s nimi dostali do přímého kontaktu, vydejte se přímo do delfinária, a to například v mexické riviéře Maya. Nesetkáte se tak sice s delfíny na otevřeném moři, ale na druhou stranu se zase budete moci zvířat dotýkat nebo se jimi nechat táhnout za ploutev.

Velbloud, Omán

Svezte se na velbloudu v Maroku
Nádherné zlatavé duny jemného písku na svých hřbetech rády přivítají poutníky pouště – velbloudy. Cestování na jejich hrbech není zrovna nejpohodlnější, ale výhled je nezapomenutelný. Vydejte se nejlépe na vícedenní výlet s nocování uprostřed pouště, odkud jsou skvěle vidět hvězdy. Velbloudů si užijete třeba i v Egyptě či Ománu.

Vyjeďte si na psím spřežení
Mrazivý vítr šlehá do tváře, přes tlusté rukavice držíte saně a smečka psů vás táhne do švédské divočiny. Chcete-li navíc spatřit polární záři, určitě se vydejte ideálně mezí prosincem a únorem. Na internetu najdete mnoho agentur nabízjících tento zážitek.

Vydejte se na Galapágy
Unikátní prostředí ostrovů závisí zejména na mísení pěti mořských proudů s odlišnou teplotou a díky tomu nepředvídatelných přílivech. Najdete zde až 50 druhů endemických ryb, stopadesátileté želvy, třiceticentimetrovém stonožky i patnáct druhů Darwinových pěnkav. Návštěva těchto jedinečných ostrovů ale není zrovna levnou záležitostí. Od června do prosince můžete pozorovat větší aktivitu mořských živočichů a ptactva. Kolem prosince se pak oteplí a až do května trvá teplejší období ideální pro potápění a šnorchlování.

Autor:

Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!
Rozdáváme batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced ZDARMA!

Hledáme maminky, které s námi otestují oblíbené batolecí mléko Nutrilon 3 Advanced. Obsahuje důležité vitamíny a minerály, včetně vitamínů A, C a...