26. listopadu 2010 12:50 Lidovky.cz > Cestování > Cestování na lyžích

Lyžovat můžete už o víkendu. Vleky se rozjedou v Krkonoších

Malý lyžař. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Malý lyžař. | foto: ČTK

Lyžařská sezona startuje. Na většině českých hor se zasněžuje a vleky se pomalu rozjíždí. O víkendu si můžete zalyžovat například v Horních Mísečkách nebo na Černé hoře. V ostatních skiareálech lyžaře přivítají zřejmě příští víkend.

V Krkonoších jsou podmínky ideální. Mrzne a sněhová děla běží. "Rozjíždíme lyžování ve středisku Horní Mísečky. Tuto sobotu a neděli bude v provozu jeden lyžařský vlek," řekl serveru Lidovky.cz Jiří Beran ze skiareálu Špindlerův mlýn. Dospělá osoba zaplatí na Mísečkách za den 120 korun, děti pak 80 korun. Vlek je v provozu od 8:30 do 16:00 hodin.

Aktuální sněhové zpravodajství najdete ZDE.

Svatý Petr, pohled od hotelu Panorama (záběr z webkamery, 26. 11. 2006)

"Předpokládám, že od příštího týdne rozjedeme další zařízení, jak

Kolik v lyžařských areálech zaplatíte

Krkonoše:
Špindlerův mlýn 750 / 400
Pec pod Sněžkou 600 / 380
Jánské Lázně 590 / 360

Jizerské hory:
Tanvaldský Špičák 480 / 370
Bedřichov 380 / 270

Orlické hory:
Deštné 420 / 320
Říčky 460

Šumava
Špičák 520 / 350
Lipno 490 /340

Krušné hory
Boží dar 380 / 260
Klínovec 530 / 390

Jeseníky
Červenohorské sedlo 400 / 250
Praděd - Ovčárna 400 / 300

Beskydy
Bílá 450 / 350
Pustevny 395 / 250

* Ceny jsou za denní skipas, dospělí / dítě

Podrobné informace a ceny najdete ZDE.

na Horních Mísečkách, tak ve Svatém Petru. Tam zatím technicky zasněžujeme, přírodního sněhu je asi 5 cm, tak je to pěkná podívaná," dodal Beran.

Lyžařům určitě zpříjemní pobyt kompletně zrekonstruovaná restaurace na horní stanici lanové dráhy Medvědín. Rekonstrukcí prošlo i stravovací zařízení ve Svatém Petru, a přímo pod sedačkovou lanovkou vzniknul nový dětský park. Ceny zůstávají stejné.

Špičák má rozšířené sjezdovky
Nejvíce sněhu je na Šumavě. Na vrcholu Špičáku, největšího areálu v regionu, je okolo 25 až 30 centimetrů přírodního sněhu, dole v areálu je asi 20 cm sněhu. Teploty se pohybují mezi -2 až -5 stupni Celsia, sněží a má se ochlazovat.

"Zasněžujeme. Do konce víkendu budeme mít hotovou jednu sjezdovku. A budeme sněžit další. Areál chceme otevřít 3. prosince v pátek," řekl majitel areálu Vladimír Kasík.

A na co se můžou lyžaři těšit? "Hlavním tahákem letos bude rozšíření sjezdovek ve spodní části. Větší jsou páteřní sjezdovky - dvojka a trojka. Vznikla také nová propojka od snowparku  k dolní stanici Lomeného vleku," dodal Kasík. Areál se rozšířil celkem o 1,6 ha. "To je v podstatě jako kdybychom přidali 30 m širokou a 500 metrů dlouhou sjezdovku," doplnil.

Špičák na Šumavě (záběr z webkamery)

Ceny byly navýšeny o 5%. Což znamená, že za jízdenku zaplatíte 520 korun, oproti loňským 490 korunám.

Čtěte také:

Také provozovatelé Skiresortu Černá hora v Jánských Lázních chtějí vleky spustit už o víkendu. Od soboty 27. 11. bude v provozu kabinková lanová dráha Černohorský Express. "V sobotu by se měl rozjet v horní části Černé hory vlek Anděl v délce přibližně 500 m. Uvidíme, jestli se nám do rána nepodaří přisněžit a zprovoznit další sjezdovky," řekl Lidovkám.cz Petr Hynek z lyžařského areálu na Černé Hoře. Podmínky jsou dobré, proto děla běží naplno.

Cena skipasu na sjezdovce Anděl (500 m) stojí 250 korun na den pro dospělého, děti do 10 let zaplatí 150 korun.

Sjezdovka Tanvaldský Špičák (záběr z webkamery, 26. 11. 2006)

V Jizerských horách stále čekají na dobré podmínky pro zasněžování. V Bedřichově je asi 15 cm sněhu, pomalu se pouští děla. "Bohužel, zatím je kolem 0 stupňů Celsia a vysoká vlhkost vzduchu, proto čekáme na větší mráz, ale vše je připravené," řekl Petr Matouš ze Skiareálu Bedřichov. Vleky by se měly rozjet o víkendu 11., 12. listopadu. Ve stejnou dobu se zřejmě začne lyžovat i na Tanvaldském Špičáku. "Nyní se zasněžuje Severák, tam by se mohlo lyžovat o týden dříve," dodal Matouš.

Lyžařská sezóna vypadá podle provozovatelů vleků a lanovek nadějně. "Vleky rozjíždíme na přelomu listopadu, tak by mohla být o 3 týdny delší než ta minulá, což je rozhodně příjemné," říká Beran a dodává, že největší konkurencí pro ně nejsou ostatní skiareály, ale v tuto předvánoční dobu nákupní centra. "Doufejme, že rodiče raději vytáhnou děti na lyže," říká s nadějí.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!