Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejkrásnější města. Netradiční průvodce a 101 tipů

Cestování

  15:30
Chystáte se do Paříže, Londýna, Berlína, Vídně... V magazínu Lidových novin Nejkrásnější města s podtitulem 101 tipů, které v průvodcích nenajdete se dozvíte, jak zapadnout mezi místní, co si v metropolích nenechat ujít, kde se dobře najíst a kam určitě zajít.

Barcelona: z lunaparku Tibidabo je skvělý výhled na město. foto: Lidové noviny

V magazínu vás zavedeme do deseti světových metropolí, které jsou stále častějším cílem českých turistů. Nabídneme vám přitom pohled, který je přinejmenším neobvyklý.

Nedočtete se nic o Eiffelově věži a katedrále Notre-Dame, zato se dozvíte, ve které čtvrti se objevují nové galerie, kde se koná o víkendu blešák, kde nakoupíte levně oblečení od mladých návrhářů či které kavárny stojí za návštěvu – a přitom v nich nepotkáte moře turistů.

Nahlédněte do magazínu

Ve spolupráci s automobilkou ŠKODA jsme pro vás navíc připravili stručné návody, jak se po světových metropolích pohybovat vozem. Kde se smí – a naopak nesmí – parkovat, jaké pokuty řidičům hrozí, v čem jsou tamní pravidla odlišná od těch našich.

PAŘÍŽ: jedna z nejkrásnějších a nejluxusnějších pasáží se jmenuje Passage des Panoramas.

ŘÍM: okouzlující kašna Fontana delle Tartarughe (Želví fontána) na Piazza Mattei.

BARCELONA: kroutící se schodiště a zdobené komíny – to je střešní terasa Gaudího domu Casa Mila

VÍDEŇ: v areálu Schönbrunnu jsou k vidění překrásné zahrady, nejlépe k navštívení na jaře

DUBAJ: supermoderní obchodní centrum s vysokými mrakodrapy a sídly.

BERLÍN: krásně obnovená nádvoří jsou možná nejživější částí města

LONDÝN: tohle není scifi, ale instalace v galerii Tate Modern.

NEW YORK: Nejkrásnější z lávek je u bývalého obchodního domu Gimbels.

BRATISLAVA: Michalská brána otevírá cestu k půvabnému Starému Městu.

ISTANBUL: západ slunce nad mešitou Sultan Ahmet.

Tento magazín je jednoduše určen lidem, kteří chtějí – kromě proslulých památek – poznat ducha a atmosféru vybraných měst alespoň přibližně tak, jak je zažívají místní obyvatelé.

Magazín Nejkrásnější města nemá však být jen průvodcem, jakkoli netradičním, výčtem praktických rad a pomůckou pro cesty do zahraničí. Je především čtením, a tak – ať už se do Paříže, Berlína, New Yorku nebo Dubaje v dohledné době chystáte či nikoli – se můžete v klidu domova zabořit do křesla a začíst se do reportáží, které vás přenesou do středu těchto měst (a Bratislava mezi ně v očích nás Čechů přinejmenším z historických důvodů také patří). Cestovat vsedě nebo vleže, to má přece své kouzlo.

Objednejte si magazín Nejkrásnější města přes SMS

Pokud speciál Nejkrásnější města nenajdete ve své trafice, stačí poslat SMS ve tvaru LN 101NMB JMENO PRIJMENI ULICE CISLO PSC MESTO (vzor: LN 101NMB jan novak jindrisska 16 11000 praha 1) na císlo 902 11 a magazín vám doručíme do 14 dnů na uvedenou adresu.

Cena odeslané SMS je podle bežného tarifu vašeho operátora, konečná cena za speciál je hrazena příchozí zpoplatněnou SMS ve výši 60 Kč vč. DPH. Službu technicky provozuje ATS, infolinka 776 999 199 (po–pá, 9.00–16.00), www.platmobilem.cz

Autoři: ,