Neděle 13. června 2021svátek má Antonín 13 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Cestování

NOMÁDI: Jak jsme se rozhodli všechno prodat a začít žít v dodávce

Sledovat naše dobrodružství můžete na Instagramu salty_vanventures | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sledovat naše dobrodružství můžete na Instagramu salty_vanventures | foto: Vendula Žáková

Je to přesně rok, co jsme oslavovali můj nástup do nové perspektivní práce na Zélandu, plánovali jsme koupit dům a natrvalo se usadit. Zpět do přítomnosti, dnes je to měsíc a půl, co jsme oficiálně bez domu, práce a věcí a žijeme náš vysněný vanlife.

Na 12 v systém jedou světla, lednice, ventilátor nad sporákem, vodní pumpa a USB zdířky. Co se týče sprchy a záchodu, sprchu máme solární, má kapacitu až 30 l a pomocí kompresoru má i dostačující tlak na sprchování po dobu 5 ti minut. Paradoxně největším oříškem pro nás bylo šití potahů a záclon. Strávili jsme pár víkendových nocí oprašováním znalostí z rodinné výchovy, ale nakonec jsme byli s výsledkem opravdu spokojeni.

Zéland je díky svému bohatému mořskému životu mekkou pro rybaření, potápění a lov harpunou. My jsme se těchto koníčků nechtěli vzdát, obzvlášť po životě v plážovém městečku, kde jsme vlastnili loď a vyjížděli jsme na oceán párkrát do týdne, atak si s sebou vezeme v dodávce spoustu “hraček”.

Máme na střeše kajak a taky úložný uzamykatelný prostor na rybářské pruty a vybavení na potápění.

Jsme něco jako lovci nomádi (smích), vyhovuje nám žít co nejvíce v souladu s přírodou, rybaření je pro nás zábava a navíc vlastnoručně ulovené jídlo má naprosto jinou hodnotu a kvalitu, než to koupené. Vznikají tak docela vtipné okamžiky, kdy jsme v kempu plném baťůžkářů, kteří si vaří špagety s kečupem a my se snažíme do našeho malého kastrůlku nacpat obřího, čerstvě uloveného humra. 

Za skoro měsíc a půl cestování jsem maso koupili jen minimálně a mezi nejčastěji připravované lahůdky patří humr, mořské mušle a různé druhy ryb.

Hodně lidí se nás ptá, jak se teď bez práce na cestě živíme. Jak jsem už zmínila výše, opravdu jsme tvrdě pracovali a byli jsme schopní si našetřit, což nám na začátek cestování stačí. Já navíc pracuji jako copywriterka, spravuji sociální sítě dohromady s digitálním marketingem a dělám virtuální recruitment, takže mohu pracovat odkudkoli, třeba i z dodávky na Zélandu. Párkrát jsem si už vyzkoušela pracovat z různých míst po Evropě, ale byla jsem v té době zaměstnaná a měla jsem stabilní zdroj příjmu.

Chcete se probudit na pláži

Sbalit si laptop a být digitální nomádkou na plný úvazek je mým snem už dlouho a proto jsem nedávno začala projekt Work & Wander, tedy pracuj a cestuj. Chci předat moje know-how a informace o práci na dálku, aby si lidé mohli udělat představu o tomhle životním stylu a třeba se rozhodnou jít touto cestou. Můžete mrknout na worknwander.com, na FB stránku Work & Wander nebo na IG work_andwander, kde budu postupně přidávat všechny články o našem cestování v dodávce po Zélandu, cestopisy a taky spoustu tipů a triků, jak cestovat častěji, lépe a levněji.

Co jsme na cestě, VANDULA dostává spoustu komplimentů a otázek na tělo, a proto jsme založili Instagram pouze pro ni salty_vanventures, kde jsme sdíleli, jak jsme co vybudovali a na co si dát pozor. Chystáme video s detailní prohlídkou naší dodávky a další návody, které vám při budování pomohou. Na našem Instagramu můžete ale sledovat i všechna naše dobrodružství, hodně surfování, rybaření, potápění a lezení po horách. Nebojte se nám napsat, ať už potřebujete pomoc nebo si chcete jen pokecat a pozdravit. 

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...