Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po stopách Hemingwaye v absintových barech Barcelony

Cestování

  16:00
Posílám vám pozdravy ze slunné Barcelony. Protože už Sagradu familliu, Barcelonetu i promenádu La Rambla známe jako svoje boty, rozhodli jsme se letos v hlavním městě Katalánska prozkoumat i méně známá místa. Mimo jiné jsme zavítali do absintového baru, který měl v oblibě i spisovatel Ernest Hemingway.

Barcelonský bar Marsella měl v oblibě i spisovatel Ernest Hamingway. foto: Michaela Černá, Lidovky.cz

Jestli existuje místo, kde vám tamní genius loci vyrazí dech, tak je to právě barcelonský bar Marsella. Ohromné skleněné lustry, zaprášené police, staré stolky s patričně rozviklanými stoličkami a tak hustý kouř z cigaret, že téměř nevidíte na svého souseda. Možná je to jen reklamní trik, ale já jim toho Hemingwaye věřím, tohle místo by se mu totiž určitě zamlouvalo.

Barcelonský bar Marsella prý hojně navštěvoval spisovatel Ernest Hamingway.
Barcelonský bar Marsella prý hojně navštěvoval spisovatel Ernest Hamingway.

Přišli jsme až ve dvě ráno, ale to zábava v tomhle přes 200 let starém baru (prý nejstarším v Baceloně) právě začíná. Obsluha je patřičně nerudná a bez velkého vyptávání před vás postaví skleničkou s absintem, vidličku, kostkou cukru a vodu. Zbytek je na vás.

Další pohlednice z cest najdete ZDE

A jak se absint vastně pije? Návodů je několik, ale Češi přišli s tímhle: kostku cukru krátce namočíte v absintu, pak ji na speciální vidličce či lžice přidržíte nad skleničkou a zapálíte. Cukr téměř okamžitě začne karamelizovat a odkapávat. Po dohoření zbytek cukru ponoříte a zamícháte, podle chutí přilejete vodu, a pak už jen vychutnáváte silnou aromatickou anýzovou chuť. Tak na zdraví, ale pozor na zelené víly!

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová prázdninová rubrika serveru Lidovky.cz. Přes léto vám budeme přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Příspěvky budeme postupně zveřejňovat.

Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR
Bojujete s atopickým ekzémem? Pak rozhodně vyzkoušejte řadu LIPIKAR

Víte, že atopický ekzém je nejčastější kožní onemocnění u dětí? Tímto onemocněním kůže trpí 15 – 20 % dětí a nejčastěji se objevuje u miminek nebo...

Právě čtete