Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kam vzít děti o prázdninách? Šumavský hrad Kašperk otvírá brány

Cestování

  15:14
Turistům na Šumavě se o jarních prázdninách otevře nejvýše položený královský hrad v Čechách Kašperk. Strážní hrad založený Karlem IV. nabídne mimořádné prohlídky od 25. února do 14. března, vždy dva dny v týdnu, ve středu a v sobotu, řekl kastelán Zdeněk Svoboda.

Hrad Kašperk. foto: www.kasperk.cz

Hrad, který vlastní město Kašperské Hory, patří s pětačtyřicetitisícovou roční návštěvností k nejoblíbenějším památkám v kraji.

Na Kašperk se mohou turisté podle počasí vydat pěšky, na kole, na běžkách či na sáňkách. „Návštěva hradu v této části roku je ojedinělou záležitostí, protože návštěvníci mohou vidět hrad v době, kdy téměř žádná jiná památka k vidění není a Kašperk navíc nabízí nádherné výhledy na centrální Šumavu, která je v každém ročním období krásná úplně jiným způsobem,“ řekl kastelán.

Prohlídky budou vycházet čtyřikrát denně. „Návštěvníci se mohou těšit na prohlídkový okruh Život na hradě - nejnovější prohlídkový okruh, skýtající nádherné výhledy z nejvyššího patra jedné z hradních věží. 

Krom toho je tento okruh zakončený jedinečnou audiovizuální podívanou, díky které se ponoříte do středověkého světa a uvidíte celý jeden den na středověkém Kašperku,“ dodal Svoboda.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat