Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tanzánie nebo Toronto? Tipy, kam v zimě vyrazit na dovolenou

Cestování

  7:00
Nespoutaná příroda a divoká zvířata, potápění nebo jízda na sněžnici. Zima ve městě se zdá nekonečná, tak proč si ji neužít na dovolené? Vyrazte na za sluncem nebo naopak za ještě větší zimou. Podívejte se na tipy, kam v zimě vyjet.

Národní park Ruaha foto: Shutterstock

Časopis National Geographic sestavil žebříček deseti míst na celém světě, kde si můžete užít  zimní dovolenou.

Severovýchod Číny
Každý rok vyrůstá v severovýchodním čínském Charbinu ledové městečko, které rozhodně stojí za vidění. Od ledna do konce března máte možnost vidět ledové hrady, pagody nebo Disneyho figurky. Festival sněhu a ledu přiláká nadšence z celého světa. Chabrin je nejstudenějším městem Číny, teploty zde klesají až k minus 30 stupňům, ale v čínském městě v drsné zimě vrcholí turistická sezona. Pohodlně se sem dostanete vlakem nebo letadlem z Pekingu.

Festival ledových soch


Kajmanské ostrovy
Kajmanské ostrovy leží nedaleko pevniny USA, z Miami sem doletíte za necelou hodinku a půl. Právem se o nich říká, že jsou perlou Karibiku. Tři malé ostrovy (Grand Cayman, Cayman Brac a Little Cayman) přilákají ročně desetitisíce turistů, kteří sem míří hlavně kvůli průzračnému moři, písečným plážím a korálovým útesům. Potápět se tady můžete až do hloubky 1,5 kilometru.  Potápěčských klubů najdete na ostrovech dostatek, navíc vám zde poradí a vyberou místo přesně podle vašich schopností a zkušeností.

Potápění na Kajmanských ostrovech


Mezoamerický bariérový útes
V oblasti Střední Ameriky se nachází rozsáhlý systém korálových útesů a atolů Mezoamerický bariérový útes. Zdejší ekosystémy ale vytvářejí i písečné pláže a duny, pobřežní laguny a mokřady. Útes dosahuje délky tisíc kilometrů (je to nejdelší korálový útes na západní polokouli) a rozkládá se ve vodách čtyř států – Belize, Guatamaly, Hondurasu a Mexika. Užijete si zde potápění nebo třeba jízdu na kajaku.

Mezoamerický korálový útes


Západní Tchaj-wan
Národní parky a domov čtyř domorodých kmenů, takové je údolí západního Tchaj-wanu. Na konci února se zde pořádá festival luceren. Přijeďte si také vypustit lampion štěstí, napiště na něj svá přání a vypusťte jej. Každoročně osvítí oblohu severního Tchaj-wanu tisíce lampionů.

Lampiony štěstí


Tanzánie
Sloni, buvoli nebo hroši. Vedle známého národního parku Serengeti v Tanzánii se nachází také národní park Ruaha. Čekají vás zde dobrodružné výlety a pozorování divokých zvířat. Žije tu až 570 druhů a v zimním období jsou podmínky pro pozorování nejlepší, protože zde spadne nejméně srážek.

Národní park Ruaha


Salvador
Přímořský stát Střední Ameriky Salvador nabízí turistům nespočet karnevalů plných hudby, kostýmů a tance. Od začátku února probíhá s přestávkou největší, který poté trvá až do Velikonoc.

Festivaly v Salvadoru


Aljaška
Nespoutaná příroda Aljašky uchvátí každého, který miluje drsnou severní krajinu. Chena River State Recreation Area je přes tisíc kilometrů čtverečních velká oblast plná lesů. V divoké tundře si můžete užít výlety na sněžnicích nebo zajet do nedalekého města  Fairbanks, ve kterém probíhá v únoru poslední část mezinárodního závodu psích spřežení. Navíc v zimním období je tu jasně viditelná polární záře a to už za výlet stojí. 

Polární záře

 
Rakousko
Rakouské město Salzburg se rozkládá v Salcburské pánvi asi 25 km severně od pohoří Tennen a leží na obou březích řeky Salzach. Výlet sem není až zas taková exotika, ale v zimě nabízí úžasné zážitky. Čerstvý alpský vzduch a nádherné památky. Celé Staré město je na seznamu UNESCO.

Salzburg, RakouskoYellowstoneský národní park
Od počátku prosince až do začátku března je je Yellowstoneský národní park, který se nachází v Montaně, místem, kde se dají nerušeně pozorovat bizoni, losi, kojoti, ale také vlci. Zároveň je zde velká zima, teploty se pohybují od minus 20 až do minus 30 stupňů.

Yellowstonský národní park v zimě


Toronto
Kanadské město Toronto zima nepřekvapí a neměla by ani ty, kteří sem v zimě vyrazí. Sněhu se ale bát nemusíte. Nejlidnatější kanadské město má vybudovanou síť restaurací, hotelů, ale i například garáží, kde nezavadíte ani o jednu sněhovou vločku. A proč sem v zimě jet? Milovníky dobrého jídla přilákají hlavně cenově dostupné kulinářské akce.

Toronto, Kanada


Autor: