12. září 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestování 5 nej tipů

Z Arles do Camarque. Na jih Francie na býčí zápasy a za plameňáky

Arles je malé a celkem nenápadné městečko na jihu Francie v Provence.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Arles je malé a celkem nenápadné městečko na jihu Francie v Provence. | foto: Kamila Pálová

Arles je malé a celkem nenápadné městečko na jihu Francie v Provence. Leželo na důležité římské trase a tak zde už v 1. století římané postavili i na dnešní poměry fantastické divadlo, a hlavně Arenes Romaines, pro cca 25 000 obyvatel zde vybudovali místo pro gladiátorské zápasy.

Opravdu kolosální a dochovalé stavby ještě dnes působí impozantně a stále doufáte, že zahlédnete stopy po přípravách na zápasy jako ve známém filmu Gladiátor…a dnes město pořádá také jinou zajímavou sezonní  podívanou pro návštěvníky – býčí zápasy (zvířata se nezabíjí jako v sousedním Španělsku).

 Ráno doporučuji si přivstat a vydat se do ornitologické rezervace kde už čekají kolonie růžových plameňáků
Z Arles do Camarque. Na jih Francie na býčí zápasy a za plameňáky

Zvířata, torres, černí býci se chovají v okolí… tohle jinak poklidné městečko nabízí příjemné posezení pod platany u sklenky pastisu…a také mimo býčích zápasů a sezonních hudebních a divadelních festivalů, můžeme vidět vidět originální kresby Picassa v Muzeu Reattu, protože umělec rád město navštěvoval …a tohle světlem a historií nabité město miloval také další umělec - Vincent van Gogh. Tady namaloval některé ze svých pláten a pak si  uřízl své ucho…a stal se "nesmrtelným".

PSALI JSME:

Ale být v této části Francie a nepodívat se do Camarque, který je obklopen písečnými plážemi a skromnými letovisky je opravdu škoda!  Unikátní ekosystém je jen pár kilometrů směrem na jih. Delta řeky Rhony vytvořila nádherné mokřady, které jsou domovem obojživelníků a vodního ptactva, a také růžových plameňáků – růžové zbarvení jim způsobuje zvláštní druh měkkýšů, kterými se živí.


Pohlednice z cest na větší mapě

Pohodlné je ubytovat se přímo ve vesničce Maries-de-la Mer. A zaplatit si odpolední projížďku lodí s pozorování volavek, volně se pasoucích bílých koní nebo stád černých býků…prostě nádhera. Večer je dobré ochutnat nějakou místní specialitu na baskický způsob nebo čerstvé plody moře, v místních malých restauracích..  Ráno doporučuji si přivstat a vydat se do ornitologické rezervace kde už čekají kolonie růžových plameňáků…

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!