Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí stávkou, nelíbí se jim organizace přijímání návštěvníků

Cestování

  7:00
PAŘÍŽ - Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí, že od 1. srpna vstoupí do stávky na protest proti organizaci přijímání návštěvníků. Ta u kultovní pařížské památky podle odborů „vytváří občas monstrózní fronty“.

Eiffelova věž foto: Lidovky.cz

Stávkovou pohotovost od uvedeného data vyhlásily dva odborové svazy, GCT a FO, sdělil v pondělí agentuře AFP Denis Vavassori za odboráře CGT z Eiffelovy věže. Rozhodnutí zvýšit od poloviny července z 20 na 50 procent podíl vstupenek v předprodeji s časově otevřenou rezervací označil za „dobrou věc“.

Organizace návštěvníků, kterou zajišťuje provozní společnost Eiffelovy věže SETE, „vytváří občas obrovské fronty a často zcela nevyrovnaně“, uvedla odborová ústředna ve svém prohlášení. Na vině je podle CGT rozhodnutí vedení SETE vyhradit přístup přes severní pilíř návštěvníkům s vstupenkami z předprodeje a druhý pilíř všem ostatním.

Návštěvníky chtějí přijímat oběma pilíři

V obou frontách se tak projevují značné rozdíly: výtah určený návštěvníkům se vstupenkami z předprodeje jezdí občas skoro prázdný, zejména v málo využívaných hodinách večera a brzkého odpoledne, zatímco u druhého pilíře se vytvářejí fronty, v nichž se čeká až tři hodiny. Naopak v časových úsecích, které se těší vysoké poptávce není vyhrazený výtah s to zvládnout příval návštěvníků se vstupenkami z předprodeje, a tak jsou lidé nuceni čekat „často déle než hodinu“ proti naplánovanému času návštěvy.

Odbory navrhují povolit všem návštěvníkům přístup oběma pilíři, s prioritní frontou pro návštěvníky s předem zakoupenými vstupenkami, a posílit tým v recepci.

Eiffelova věž, představující symbol Paříže a celé Francie, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v metropoli. V roce 2016 na ni zavítalo více než 5,8 milionu návštěvníků. O dva roky dříve jich bylo dokonce více než sedm milionů, což zůstává rekordem, poznamenala AFP.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat