Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí stávkou, nelíbí se jim organizace přijímání návštěvníků

Cestování

  7:00
PAŘÍŽ - Zaměstnanci Eiffelovy věže hrozí, že od 1. srpna vstoupí do stávky na protest proti organizaci přijímání návštěvníků. Ta u kultovní pařížské památky podle odborů „vytváří občas monstrózní fronty“.

Eiffelova věž foto: Lidovky.cz

Stávkovou pohotovost od uvedeného data vyhlásily dva odborové svazy, GCT a FO, sdělil v pondělí agentuře AFP Denis Vavassori za odboráře CGT z Eiffelovy věže. Rozhodnutí zvýšit od poloviny července z 20 na 50 procent podíl vstupenek v předprodeji s časově otevřenou rezervací označil za „dobrou věc“.

Organizace návštěvníků, kterou zajišťuje provozní společnost Eiffelovy věže SETE, „vytváří občas obrovské fronty a často zcela nevyrovnaně“, uvedla odborová ústředna ve svém prohlášení. Na vině je podle CGT rozhodnutí vedení SETE vyhradit přístup přes severní pilíř návštěvníkům s vstupenkami z předprodeje a druhý pilíř všem ostatním.

Návštěvníky chtějí přijímat oběma pilíři

V obou frontách se tak projevují značné rozdíly: výtah určený návštěvníkům se vstupenkami z předprodeje jezdí občas skoro prázdný, zejména v málo využívaných hodinách večera a brzkého odpoledne, zatímco u druhého pilíře se vytvářejí fronty, v nichž se čeká až tři hodiny. Naopak v časových úsecích, které se těší vysoké poptávce není vyhrazený výtah s to zvládnout příval návštěvníků se vstupenkami z předprodeje, a tak jsou lidé nuceni čekat „často déle než hodinu“ proti naplánovanému času návštěvy.

Odbory navrhují povolit všem návštěvníkům přístup oběma pilíři, s prioritní frontou pro návštěvníky s předem zakoupenými vstupenkami, a posílit tým v recepci.

Eiffelova věž, představující symbol Paříže a celé Francie, je jedním z nejnavštěvovanějších míst v metropoli. V roce 2016 na ni zavítalo více než 5,8 milionu návštěvníků. O dva roky dříve jich bylo dokonce více než sedm milionů, což zůstává rekordem, poznamenala AFP.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat