9. června 2013 18:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

A zase déšť... Tucet nejdůležitějších zpráv osmého dne povodní

Zaplavený Magdeburg | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zaplavený Magdeburg | foto: ČTK

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události osmého dne povodní.

Řeky pomalu klesají. Česko však zasáhly nové bouřky, hrozí záplavy
České řeky na celém území pomalu klesají, záplavy však hrozí dál. Meteorologové předpovídají na neděli a pondělí silné bouřky s vydatnými srážkami, které mohou zvláště hladiny menších toků opět výrazně zvednout. V neděli odpoledne udeřily bouřky zejména na západě Čech, před 14:00 zasáhly i jižní a severní část země, kde se objevilo i krupobití.

ČTĚTE VÍCE

 
Vláda kvůli povodním nebude zvyšovat daně, tvrdí Nečas
Vláda poskytne vedle již uvolněných čtyř miliard korun další prostředky na odstranění povodňových škod, a to bez zvyšování daní, mimořádných rozpočtových opatření nebo překročení schodku letošního státního rozpočtu. "Vláda díky dlouhodobé hospodárné politice má prostředky, které dá na podporu postižených území," uvedl premiér Petr Nečas v České televizi.

ČTĚTE VÍCENečasovo varování Prahu nezviklalo. Metro opět staví ve všech stanicích
Komplikovaná dopravní situace, se kterou se hlavní město potýkalo celý povodňový týden, se v neděli odpoledne výrazně zlepšila. I přes nevoli premiéra Petra Nečase (ODS) staví pražské metro opět ve všech zastávkách. Předpovědi meteorologů na další dny ale uvádějí déšť a místy bouřky.

ČTĚTE VÍCE

 

Horší než v roce 2002. V Magdeburku kvůli vodě evakuovali 23 tisíc lidí
O sedmdesát centimetrů už překonalo Labe v ohroženém německém Magdeburku maximální výšku z roku 2002. Podle informace vodohospodářů se hladina zvýšila na hranici 7,45 metru a dál stoupá. Kvůli tomu evakuovali z města přes 23 tisíc lidí.

ČTĚTE VÍCE


Půda je nasycená. Vydatný déšť může způsobit další povodně
Silné bouřky a vydatný déšť mohou už dnes podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zasáhnout celou Českou republiku. Zvláště menší toky se mohou rozvodnit, na většině území Čech je nebezpečí povodní podle ústavu extrémní. Bouřky a silné deště budou zřejmě ustupovat až v úterý. Už před 14:00 se silné bouřky objevily v jižních Čechách a na severu Čech i s krupobitím. V nejbližší době zřejmě zasáhnou západní Čechy.

ČTĚTE VÍCE


Řeky na severu Čech dále klesají. Na Kladensku ale potok vytopil několik domů
Řeky na severu Čech dál klesají, na Kamenici v Hřensku už mohli odvolat stav ohrožení. Kamenice klesla od kulminace už o půldruhého metru a dál opadá. Opadá i Labe v Ústí nad Labem a Hřensku, tam ale stále platí třetí povodňový stupeň. Prudká bouřka ale v noci na neděli zvedla hladinu Zákolanského potoka na Kladensku. Rozvodněný potok vytopil několik domů v obci Běloky.

ČTĚTE VÍCE

 
V Ústeckém kraji jsou bez elektřiny a plynu stále tisíce odběratelů
V Ústeckém kraji zůstávají stále kvůli záplavám tisíce odběratelů bez elektřiny a plynu. Bez elektrické energie je téměř 5000 odběratelů, bez plynu zhruba 1500. Dodávky elektřiny se zatím podařilo obnovit zhruba na třetině postižených míst. Hlavně Ústecko a Děčínsko je ale stále zaplavené vodou a energetici musí počkat, až opadne.

ČTĚTE VÍCE

 
Na Budapešť se valí velká voda. Hladina Dunaje dosahuje téměř devíti metrů
Na maďarskou metropoli Budapešť se valí velká voda a příští dva dny budou rozhodující. V podunajské Ostřihomi to řekl předseda vlády Viktor Orbán. Ten už v sobotu označil očekávanou kulminaci za "nejhorší záplavu všech dob".

ČTĚTE VÍCE

 
Pojišťovny řeší tisíce povodňových škod, zvažují pomoc z ciziny
Pojišťovny i o víkendu denně evidují stovky nových povodňových škod za stovky milionů korun. V terénu pomáhají technikům a likvidátorům pojišťoven i zaměstnanci z nezasažených krajů, převážně z Moravy. Allianz dokonce jedná o zapojení kolegů ze zahraničí. Vyplývá to z aktuálního průzkumu ČTK mezi největšími pojišťovnami.

ČTĚTE VÍCE

 
Hřensko pro turisty otevřelo soutěsky na Kamenici, potřebuje peníze
Hřensko na Děčínsku otevřelo pro turisty obě soutěsky na Kamenici. Za sobotu je navštívilo zhruba 300 lidí. ČTK to řekl starosta obce Jan Havel.

ČTĚTE VÍCE

 
PETRÁČEK: Povodně dokládají autoritu starostů
Každá povodeň ukáže v dobrém světle exekutivu. Ale jakmile opustí Prahu, ukáže více. Kdy jindy vidíte a slyšíte v televizi starosty malých měst a vesnic? Od nich není očekávána role elit, ale oni ji na své úrovni dobře plní. Toto poselství povodní by nemělo zapadnout.

ČTĚTE VÍCE

 

On line reportáž minutu po minutě


Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!