23. května 2012 17:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bude to slušné odškodné, tvrdí advokát ženy sražené Janouškem

Žena, kterou v březnu srazil Roman Janoušek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žena, kterou v březnu srazil Roman Janoušek | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA  Zmocněnec poškozené ženy Josef Lžičař, kterou podle policie srazil v opilosti kmotr Roman Janoušek, obdržel po dvou měsících od incidentu od motolské nemocnice bodové ohodnocení jejích zranění.

"Bodové ohodnocení, které mi přišlo z nemocnice, je slušné. Když ho protistrana navíc znásobí, jak slibovala, tak to bude slušné odškodné. Víc to ale nebudu specifikovat," řekl LN Josef Lžičař, advokát sražené ženy. Jednapadesátiletá Vietnamka ještě bodové ohodnocení svých zranění, které během nehody utrpěla, ještě neviděla. Lžičař ho pak zítra pošle právnímu zástupci Janouška Vítu Širokému.

ČTĚTE TAKÉ:


Široký přitom již dříve podle Lžičaře uvedl, že bodové ohodnocení bude respektovat a hodlá jej násobně zvýšit.

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.

Janoušek podle policie při jízdě 23. března v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do před ním jedoucího vozu. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, lobbista ji ale podle policie autem srazil a ujel. Policisté jej dostihli, při dechové zkoušce mu naměřili přes 2,2 promile alkoholu.

Těžké ublížení na zdraví

Policie viní Janouška z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až desetileté vězení. V případu chybí vyslechnout ještě dva svědky, poté by měla být provedena rekonstrukce činu.

Postup policistů po nehodě vyvolal kritiku. Vedení pražské policie za chyby potrestalo čtyři policisty snížením platu a jednomu udělilo napomenutí. Šéf pražské policie Martin Vondrášek kvůli tomu zahájil v dubnu se sedmi policisty kázeňské řízení. U zbývajících dvou nadřízení od uložení kázeňského trestu upustili.

mkMichaela Těšínská, ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.