Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Agresivní řidič blokoval sanitku, nadával a plival na posádku

Česko

  16:30
PRAHA - UVNITŘ VIDEO. Agresivní či neukáznění řidiči zdržují na silnicích spěchající sanitky. A projde jim to bez postihu. Záchranky hodlají jít cestou Rakouska a za blokování jejich vozů chtějí prosadit vysoké sankce.

Agresivní řidič blokuje sanitce v jízdě. foto: Reprofoto

Většina Čechů si vybaví případ podnikatele Aleše Trpišovského. Jak se svým luxusním černobílým mercedesem „vybržďoval“ auta na dálnici D1. Pražská záchranka má ale v šuplíku ještě ostřejší kalibr. Agresora, který záměrně blokoval záchranářský vůz a jeho řidiče nakonec i verbálně napadl.

PSALI JSME:

Seběhlo se to vloni 29. července na Proseku. Doprovodný záchranářský vůz s lékařem se právě v poklidu s vypnutým majáčkem vracel na základnu. Náhle se ozvalo houkání spěchající sanitky. Řidič chtěl kolegům uhnout, předjel proto kolonu zpomalujících vozů, ale než se zařadil doprava, vyřítil se tudy černý mercedes.

Pokřikoval na nás a plival

„Zablokoval mi cestu tím, že v pravém pruhu skoro zastavil. Snažil jsem se ho objet zleva, ale stále mě blokoval. Řidič na pár vteřin zastavil na dělicí čáře a z otevřeného okna na nás cosi pokřikoval a plival,“ popsal policistům incident záchranář.

Po slovním výpadu se mercedes zařadil těsně před záchranku a blokování pokračovalo. Když ho chtěl řidič u stanice metra Střížkov objet, mercedes se stočil znovu před něj, agresor z vozu vystoupil a přiřítil se k záchrance.

„Křičel, ať vylezeme. Když zjistil, že se do auta nedostane, otočil se a vrátil se do auta,“ vypověděl šofér. Šokovaný řidič vůbec netušil, proč na něj muž řve.

Incident si ale nenechal pro sebe. Využil toho, že v každém voze pražské záchranky je kamera, stáhl tedy inkriminované záběry a vše předal vedení. Tak se dostal atak na stůl policii, která případ stále ještě šetří.

Autor:

Mohlo by vás zajímat