130 let

Diskuze

ANKETA: Proč levice rozdrtila v senátních volbách pravici?

Levicové strany převálcovaly v senátních volbách pravici. ČSSD získala v Senátu jasnou většinu 46 hlasů, spolu s KSČM a senátorem za SPOZ má levice v Senátu dokonce ústavní většinu. Jaké jsou hlavní důvody úspěchu levice a prohry pravice? Hlasujte v anketě serveru LIdovky.cz
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

J. Klimecký

21. 10. 2012 17:13
To jsou kecy

Prece zakladnim ukazatelem je hospodarsky pokles, ci stagnace. Kdyby se statu, obcanum ekonomicky darilo, na nejaky korupcni skandal by se zretel nebral. Ale tato pravicova vlada predevsim snizuje zivotni uroven, zvysuje dane, lidem klesaji prijmy, sizuje se koupeschopna poptavka, zivnostnikum a firmam klesaji zisky, lide mene utraceji jak v obchodu, tak ve sluzbach. Vlada s poklesem ekonomiky soucasne tim padem mene vybir ana danich, pac je mensi obrat a atk to ve spirale pokracuje dal. Tato vlada je predevsim a jednoznacne ekonomicky zcela neschopna!

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

21. 10. 2012 17:31
příliš si idealizujete vliv lokální vlády

na dnešní globalizovanou ekonomiku. Je zcela zanedbatelný. V dobách mých studí se uváděl vliv vlády na ekonomiku tak 20%, dnes to bude tak sotva 5%. Ale kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Při tak hluboké ekonomické deprasi, jakou prožíváme, je to opravdu snadné. Dotaz - jedinou alternativou byla vláda ČSSD, KSČM a VV. Byla by tato vláda v boji s krizí a zadlužením úspěšnější?

0 0
možnosti
KM

K. Machala

21. 10. 2012 15:19
Kromě toho žádné reformy nejsou

To, co vláda předvádí, nejsou reformy. Reformy by byly měnit systém k funkčnějšímu a tím šetřit na státním aparátu, na zjednodušeních sociálního systému. Reformou v žádném případě není tzv. důchodová reforma. Hlavní argument je totiž nesmyslný - říká, že místo spoléhání se na financování důchodů z daní si má každý začít spořit. Jenže když se podíváme do jádra tohoto pseudořešení, zjistíme, že účastník by spořil peníze, které by byly investovány převážně do státních dluhopisů, tedy půjčovány státu, a jeho důchod by tak ZÁVISEL i nadále na výběru daní. Bankrot státu by ho o naspořené připravil ještě snadněji než u průběžného systému. Takže opravdu jen pseudoreforma a navíc drahá (penzijní fondy by si něco nechaly za nehty v podobě poplatků).

0 0
možnosti
MK

M. Komárek

21. 10. 2012 17:33
podle odborářů a stovek tisích lidí v ulících

jsou ty reformy naopak příliš tvrdé. Takže?

0 0
možnosti
JS

J. Slanina

21. 10. 2012 15:00
Chybí tam pátá možnost:

Voliči jsou debilové.

0 0
možnosti
KM

K. Machala

21. 10. 2012 15:12
Re: Chybí tam pátá možnost:

Ne ne, opravdu tam chybí pátá možnost - vládní strany dělají opak toho, co slibovaly. Jak se do těch předkládaných možností vejde nedodržování programu? Není politika náhodou o tom, co chceme a kam se společnost má ubírat, tj. o programech? A nemělo by být největším hříchem politika říct před volbami A a dělat anti-A? A právě proto vládní strany pohořely. Mluvily o vyrovnání rozpočtu a nevyrovnaly ho. Mluvili o škodlivosti zvyšování daní a strašily před ČSSD, že bude zvyšovat daně, a oni sami zvyšují daně. Mluvili o snižování byrokracie, a přibírají další státní úředníky. Mluvili o tom, že stát nemá zvyšovat výdaje, a vymýšlejí megalomanské akce jako je důchodová pseudoreforma a církevní restituce s velmi štědrými platbami z rozpočtu. Tj. na jedné straně škrty valorizací jim nedělají problémy, na druhé straně ale klidně zvyšují státní rozhazování, včetně zcela nesmyslných projektů a spolufinancování různých nesmyslů z EU fondů. Voliči zklamali jen v tom, že místo aby volili jiné strany, např. Svobodné, kteří nemají vyprázdněný program jako ODSTOPČSSD, tak prostě nepřišli. Přišli ti levicoví a tak procentuálně zvítězili. Nevolení ale ještě nikdy nic nevyřešilo. Hlas nevoliče se rozpočítá podle toho, jak volili ti, co se dostavili, jinak to ostatně ani nejde.

0 0
možnosti