27. května 2016 17:29, aktualizováno  19:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Anonym nahlásil potřetí bombu na Klinice. Kontrola tentokrát proběhla bez evakuace

Noční zásah na Klinice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Noční zásah na Klinice. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Anonym opět nahlásil bombu v Autonomním centru Klinika na pražském Žižkově. Ve zprávě poprvé nebyl specifikován čas výbuchu. Policisté se tentokrát po vyhodnocení rizik rozhodli pro kontrolu budovy bez evakuace, informovala mluvčí Andrea Zoulová. Prohlídka bývalé polikliniky skončila kolem 18. hodiny, kriminalisté žádnou výbušninu nenašli.

Při páteční prohlídce zasahovalo pouze několik místně příslušných policistů s jedním psem vycvičeným psem na vyhledávání výbušniny. Pro kontrolu bez evakuace se policisté rozhodli po vyhodnocení rizik poprvé.

„Vzhledem k tomu, že probíhá vyšetřování a pátráme po pachatelích, nemohu konkretizovat přímo obsah výhružek, nicméně charakter byl odlišný od těch předchozích, navíc tentokrát výhružka neobsahovala konkrétní informaci o času iniciace,“ vysvětlila pro Lidovky.cz Zoulová odlišný postup policie.

Zda se podle vyšetřovatelů jedná o jednoho nebo více odesílatelů mluvčí odmítla komentovat. „Nemůžu říct bližší detaily, zda si jednotlivé výhružky jakkoliv spojujeme či nikoliv, krom faktu, že se týkají stejného objektu,“ uvedla.

Najdete na Lidovky.cz