27. srpna 2018 16:04, aktualizováno  21:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Planý poplach. Policie na Andělu žádnou bombu nenašla, pátrá se po volajícím

Okolí obchodního centra je ohrazeno policejní páskou, před budovou hlídkují... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Okolí obchodního centra je ohrazeno policejní páskou, před budovou hlídkují... | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Kvůli anonymní bombové výhrůžce bylo v pondělí na šest hodin uzavřeno nákupní centrum na pražském Smíchově. Z bezpečnostních důvodů byla také zastavena doprava v Plzeňské ulici ve směru od Anděla na Řepy a v ulici Stroupežnického. Bomba se nenašla, informovala policie na Twitteru.

Před budovu centra v ulici Stroupežnického přijela vozidla hasičů i záchranné služby. Bombu v obchodním centru hledali psi vycvičení na vyhledávání výbušnin, přivolán byl také pyrotechnik. Informaci o nahlášené bombě dostala policie podle svého mluvčího Jana Daňka kolem 15:15.

27.srpna 2018 v 21:21, příspěvek archivován: 27.srpna 2018 v 21:32

Žádný nástražný výbušný systém policisté na Smíchově nenašli. Na místě se vše vrací do normálu. Kriminalisté teď budou pátrat po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy.

Na několik minut byl také uzavřen vstup do metra B ze směru Anděl. Přibližně v 18.30 policie odstranila i bezpečnostní pásku v ulici Nádražní. Lidé tak mohou volně projít přes křižovatku s Plzeňskou ulicí. K nákupnímu centru ale i přes to bylo zakázáno odbočit. Do uzavřené oblasti nesměli ani lidé, kteří v ní žijí. 

Kvůli omezení tras tramvají panoval na křižovatce ulic Plzeňská a Nádražní zmatek. Člen ostrahy svinoval a rozvinoval policejní pásku, aby uvolnil místo pro tramvaje. Dav lidí se vracel na prázdnou silnici a musel být členy ostrahy důrazně upozorňován, aby projíždějícím tramvajím uhnul. 

Kvůli nahlášené výbušnině aktuálně probíhá evakuace OC Smíchov.
Policisté uzavřeli oblast okolo nákupního centra.

Uzavřená byla i ulice Stroupežnického a před budovou centra hlídkovali policisté. Evakuovány byly také další provozovny v blízkosti obchodního domu. Kolem šesté hodiny oznámili pražští hasiči, že vysílají dvě jednotky, které budou asistovat policejnímu pyrotechnikovi. 

Lidé v okolí nákupního centra byli zmatení a telefonovali svým známým. Někteří se i přes zákaz vstupu snažili do ohrazené oblasti dostat, policisté jim v tom ale zabránili. Někteří lidé i nadále stáli před ohrazením desítky minut a čekali, až se centrum znovu otevře a oni si budou moci jít nakoupit.

Všichni zákazníci i zaměstnanci byli z centra vykázáni údajně kvůli „závažnému technickému problému“. Zaměstnanci ostrahy pak zjišťovali, zda uvnitř centra někdo nezůstal. Lidé, kteří si nechali zaparkované auto v garážích nákupního centra, si jej mohou přijít vyzvednout v úterý a nebudou platit parkovné. 

Za policejními páskami postávali také lidé, kteří se chystali na premiéru filmu do kina CineStar. Kino bylo ovšem také v uzavřené oblasti, premiéra tak byla pravděpodobně zrušena. Z kina kvůli uzavření oblasti musela odejít také žena s malým chlapcem. „Vypověděli nás z kina a řekli nám, že nám vrátí peníze. Tak tu na ně už tři hodiny čekáme,“ vysvětlila žena, která s dítětem seděla na silnici v ulici Stroupežnického.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!