Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Areál v Dolní Moravě otevře lanovky. Tahle situace se nedá ekonomicky přežít, tvrdí středisko

Česko

  14:08
Dolní Morava (Orlickoústecko) - Největší lyžařský areál v Pardubickém kraji v Dolní Moravě na Orlickoústecku se rozhodl už nečekat na uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Ve čtvrtek opět spustí lanovou dráhu Sněžník, kterou budou moci využívat pěší turisté, běžkaři nebo zájemci o túry na sněžnicích či skialpech.

Ilustrační foto. foto: Tomáš Rucký/SNOWtour.cz

Otevřené budou od pátku i sjezdovky, kam lyžaře vytáhne rolba, řekl marketingový manažer střediska Tomáš Drápal. Podle něj středisko žádné právní předpisy neporuší.

„Nevíme jak dál, není možné už tuto situaci ekonomicky přežít. Donutilo nás to hledat všechny možné cesty k tomu, abychom ji vyřešili,“ uvedl Drápal. Podle něj má středisko vše připravené tak, aby zajistilo rozestupy mezi lyžaři a další požadavky hygieniků.

Pohodovější sjezdovky nabídne rodinnější část U Slona, kde zaujme netradičně...
Stezka je otevřená celoročně každý den od 10 do 15:30 hod a dostanete se k ní...

Areál zaměstnává včetně ubytovacích zařízení kolem 250 lidí, nyní nedokáže ani pokrýt náklady. Vládní kompenzace zatím nejsou schválené a ani ty by zřejmě nestačily.

Středisko chce umožnit běžkařům dostat se lanovkou k východišti běžeckých tras ve vrcholových partiích. Podle Drápala je to právně v pořádku, neboť jde o zajištění dopravní obslužnosti na základě veřejné služby. „Stejně jako se to děje v Praze na Petříně nebo u pojízdných schodů v metru a obchodních centrech,“ míní Drápal.

Areál v Dolní Moravě chtěl zahájit sezonu původně 19. prosince, kvůli počasí začátek odložil o týden. Od 27. prosince však začala platit vládní opatření, takže se na sjezdovkách lyžovat vůbec nezačalo.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat