11. února 2017 18:41 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Babiš slíbil, že do 3. března ukáže výsledky dvou auditů i potvrzení z banky

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Andrej Babiš. | foto:  David Neff, MAFRA

PRAHA Necelý měsíc času si vzal ministr financí Andrej Babiš na to, aby zveřejnil výsledku dvou plánovaných auditů. Ty mají potvrdit, že disponoval čistými příjmy ve výši 2,531 miliardy. Do 3. března prý také předloží potvrzení z banky, které má dosvědčit, že dluhopisy Agrofertu zaplatil ze svého soukromého účtu.

Deníku Právo řekl, že si nechá vypracovat audit u dvou renomovaných společností. A ačkoli neuvedl, o jaké firmy se konkrétně jedná, předpokladá se, že půjde o někoho z takzvané velké čtyřky. Tam se řadí PMG, E&Y, Deloitte a PricewaterhouseCoopers.

„Paní, která mi spravuje peníze, dojednává s auditory podrobnosti, předpokládám, že výsledky budou hotové do 3. března. Přinesu také potvrzení z banky, že peníze na dluhopisy odešly z mého soukromého účtu,“ slíbil Babiš.

Předseda ANO také nezapomněl připomenout, že celá kauza kolem jeho příjmů je jen vykonstruovanou politickou hrou. Podle něj vše začalo na konci ledna, kdy na tiskové konferenci k EET uvedl, že má příjmy ve výši 2,531 miliardy. „Ty se skládaly z příjmů osvobozených od daně ve výši něco málo přes miliardu a z příjmů, které se daní a ze kterých jsem odvedl 337 miliónů. O týden později se stejným dotazem za mnou přijely dva štáby České televize, což mě nadzvedlo a reagoval jsem tak, jak jsem reagoval,“ vysvětlil nyní Babiš, proč redaktory označil za zkorumpovanou pakáž.

Celou věc bude nyní řešit i Rada České televize, u které si Babiš stěžoval na postupy reportérů z pořadů 168 hodin Reportéři ČT. Redaktoři se podle něj chovali neobjektivně a nevyváženě. Podle ministra financí porušili kodex České televize, za což původně požadoval pracovně-právní postihy. Později od tohoto požadavku upustil.

Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
NÁKUPČÍ / VÝROBNÍ SPOLEČNOST

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz