Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bušina byl znovu obviněn z daňových podvodů

Česko

  21:41
PRAHA - Protikorupční policie obvinila bývalého investičního náměstka středočeských krajských nemocnic Filipa Bušinu z dalších daňových podvodů. Někdejší blízký spolupracovník hejtmana Davida Ratha (ČSSD) údajně spolu se šesti společníky připravil stát o 253 milionů korun.

Podle policie Bušina pomáhal pomocí fingovaných faktur některým firmám v Česku odvádět nižší daně. "Vložením těchto fiktivních faktur zkrátili daň z přidané hodnoty ve výši 253 milionů korun," řekl mluvčí policejní inspekce Jaroslav Ibehej. Informovala o tom televize Nova.

ČTĚTE TAKÉ:

Bušina údajně se svými komplici firmám vydával faktury za studie trhu s nemovitostmi. Žádná studie však podle policie nikdy nevznikla. Bušinovo vyjádření k případu se televizi nepodařilo získat.

Bušina byl spolu s dalšími sedmi lidmi obviněn z jiných daňových úniků už v červnu 2009. Skupina podle státního zastupitelství způsobila škodu nejméně 300 milionů korun.

Bušina kvůli kauze rezignoval na funkci investičního náměstka a bylo mu pozastaveno členství v ČSSD. Kriminalisté v souvislosti s tímto případem obvinili i úředníka středočeského finančního ředitelství Jaromíra Svobodu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!