7. března 2013 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bytostný konzervativec Václav Klaus měl slabost pro letušky

Václav Klaus s chotí Livií. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus s chotí Livií. | foto: MAFRA- Dan Materna

PRAHA Bytostný konzervativec Václav Klaus měl slabost pro krásné ženy. A obzvlášť pro letušky. V roce 2002 se na letu z New Yorku sblížil s Klárou Lohniskou z ČSA, kterou pozval na přednášku do Londýna. Pozvání přijala a pak přiznala, že se "stalo něco krásného“. Poměr potvrdil i Klaus.

"Také my politici žijeme jako normální lidé. Dělat z nás nějaké nenormální bytosti by bylo asi nesmyslné. Chci k tomu říct ještě jednu věc: Nikdy jsem se nepouštěl do falešně znějících moralistických kázání ve svých článcích, projevech, rozhovorech,“ uvedl v rozhovoru pro MF DNES. 

ČTĚTE TAKÉ:


Po Kláře okouzlila Klause, už jako prezidenta, i další kráska v oblacích. Finalistka Miss letušek 2002 Petra Bednářová se s hlavou státu seznámila při letu vládním speciálem. Na další cesty ji už pak Klaus jako doprovod vyžadoval. Deník Blesk jejich fotografie pořídil opakovaně a napsal, že noc spolu strávili i po prezidentově druhé inauguraci v březnu 2008. 

Bulvár neopustil téma ani vloni v létě, kdy se prezident s kyticí objevil na Petřiných narozeninách. Její otec ale přiznal, že vztah stále svobodné letušky s ženatým prezidentem jde "do ztracena“. 

Klíčovou ženou ale pro Václava Klause byla po celou prezidentskou éru jeho manželka Livia. Na Hrad s ní přišel a společně s ní ho také opustí. Prezident si v rodině zakládá na vztahu se svými syny. Dodnes ho třeba informují, že v pořádku dorazili na zahraniční dovolenou. "Starší syn byl na týden u jakéhosi teplého moře a přišla mi od něj esemeska 'tak jsme tady, jedeme z letiště‘. To považuji za unikátní,“ řekl Klaus časopisu Vlasta.

kalJan Kálal