Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Český mladík se ptal Obamových na psa

Česko

  12:00
PRAHA - Amerického prezidenta sledovalo při jeho projevu na Hradčanském náměstí tisíce lidí. Po Obamově řeči se prezidentský pár zdravil s lidmi a s některými se dal i do řeči. Byl mezi nimi i šestnáctiletý Čech, který se zeptal, kdy konečně Obamovi koupí dcerám psa. Michelle mu přislíbila, že se to určitě stane.

Obamovi se zdraví s lidmi, kteří si přišli vyslechnout projev amerického prezidenta na Hradčanské náměstí. foto: AFP

Jinak se ale lidé v rozhovoru s prvním párem Ameriky spíše věnovali tomu, aby prezidentovi vyjádřili svou podporu. Před projevem se s lidmi zdravili také prezident Václav Klaus a premiér Mirek Topolánek. Spolu s nimi sledoval projev i šéf ČSSD Jiří Paroubek a další politici.

Mnozí nesli české i americké vlaječky, někteří oblékli trička s jeho portrétem. Obamův projev doprovázeli tleskáním. Ocenili především, že se přihlásil k myšlence jaderného odzbrojení.
Davy lidí netrpělivě čekají na projev Baracka Obamy.
"Čekali jsme desítky let, až zavlaje americká vlajka nad Prahou. Nejkrásnější bylo, že se zmínil o historii od Chicaga, kde Tomáše Garrigua Masaryka vítalo 100.000 lidí," řekl Aleš Kolářský, který se přišel na Obamův projev podívat i s rodinou. "Byli jsme jedni z posledních, kteří se sem dostali, moc se nám to líbilo," uvedl manželský pár s dětmi, který přijel z Liberce.

Podle policie se akce obešla bez jakýchkoli problémů. Policejní mluvčí odhadl počet přítomných na zhruba 8000 lidí. Někteří účastníci si ale stěžovali na špatnou organizaci. Vadilo jim, že museli dlouho čekat ve frontách před bezpečnostní prohlídkou. Stovky lidí se na projev ani už kvůli frontám nedostaly. Policie tvrdí, že podcenili časovou náročnost prohlídky.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!