Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Co vám uniklo: nejvíce odměňovaní náměstci i přehled zdravých bister

Malichovy pastely a kresby. foto: Adam Gebrian

Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.
  20:00

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Který ministr loni rozdal největší odměny? Drábek, Kubice a Kalousek

I když obviněný náměstek Vladimír Šiška strávil loni na ministerstvu práce všehovšudy devět měsíců, stačilo to, aby se stal státním úředníkem s největšími prémiemi. Přeskočil i náměstky ministra financí Miroslava Kalouska, kteří v roce 2012 spravovali státní rozpočet či daňovou agendu.

ČTĚTE VÍCE:

Policie: Výbuch ve Frenštátě byl promyšlený útok proti sousedům

Necelé dva dny po tragické události ve Frenštátě pod Radhoštěm přišli policisté s verzí, kterou považují za prioritní. Výbuch v panelovém domě nebyl nešťastnou náhodou, ale úmyslně ho prý způsobil sedmapadesátiletý muž, který v domě bydlel. Údajný pachatel je mezi oběťmi exploze a následného požáru. Výbuch si zatím vyžádal pět mrtvých. 11 lidí při něm bylo zraněno.

ČTĚTE VÍCE:

Bulharský regulátor zahájil jednání o odebrání licence firmě ČEZ

Bulharský energetický regulátor DKEVR spustil řízení k možnému odebrání licence distribuční firmě ČEZ Bulgaria. Zdůvodnění tohoto kroku chce oznámit ve středu. Česká energetická skupina ČEZ jakákoli pochybení, kvůli kterým by o licenci mohla přijít, odmítá.

ČTĚTE VÍCE:

3 ZPRÁVY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Poslanec si přivydělává na ministerstvech. Rozdává rady o uhlí i vězeňství

Zatímco stranická kariéra bývalého primátora a nyní poslance ODS Jana Kubaty v poslední době upadá, coby ministerský poradce je na roztrhání. O jeho zkušenosti a znalosti mají zájem hned dva rezorty, oba spravované ministry z ODS.

ČTĚTE VÍCE:

Když zrušíme anonymní akcie, přijde ODS o další voliče, varuje Šťastný

Občanští demokraté se sami postupně připravují o tradiční voliče. Myslí si to poslanec Boris Šťastný, který straně vyčítá odklon od kořenů. Na úterním jednání poslaneckého klubu podle něj vedení obhajovalo rušení anonymních akcií jako krok, který je pro ODS mediálně výhodnější.

ČTĚTE VÍCE:

Poslanci ODS se přou o konci anonymních akcií. Jaké firmy tyjí z eráru?

Firmy sosají peníze ze státní kasy, aniž by musely odhalit vlastnické pozadí. Podívejte se, které firmy s tajemnými vlastníky vydělávají na státu nejvíc.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Otevře Jamie Oliver v Praze restauraci? Nic takového, zní z Anglie

Už to vypadalo, že se Praha dočká restaurace Jamieho Olivera. V pondělí zahltila gurmánské kuloáry zpráva, že slavný kuchař otevře v hlavním městě svoji restauraci. Jak ale zjistil server Lidovky.cz, Oliver nic takového v plánu nemá.

ČTĚTE VÍCE:

Zdravě a chutně ve fast foodu? Podívejte se, kam zajít

Čerstvé ovocné šťávy a smoothies, domácí polévky i francouzské koláče. Trend zdravého stravování se v Česku rozmáhá. Míst, kde se dá dobře a chutně najíst, přibývá. Čtenáři serveru Lidovky.cz doporučují nejlepší zdravé fast foody. Kam se vydat, když se chcete najíst kvalitně a chutně?

ČTĚTE VÍCE:

Takto se mají dělat instalace aneb na Malicha nejen za uměním

Existují výstavy, které vás zasáhnou na první pohled. Sotva vstoupíte, víte, že vidíte něco výjimečného. Jen se to v Česku nestává příliš často. Výstava Karla Malicha je jednou z nich – a to nejen díky samotným autorovým dílům, ale zejména díky originální instalaci.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...