Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na internetu se objevila falešná sbírka na pomoc obětem z Frenštátu

Česko

  14:04
FRENŠTÁT POD RADHOŠTĚM - Falešná sbírka s účtem, který přijímá peníze, jež lidé chtějí poslat na pomoc obětem tragédie ve Frenštátu pod Radhoštěm, se objevila na internetu. Odkazuje se na město, to se ale od sbírky důrazně distancuje. Kontaktovalo už policii.

Místo prohledávájí desítky odborníků. foto: ČTK

Podle pracovníků městského úřadu jde jednoznačně o podvod, řekla v pátek vedoucí odboru financí Ivana Obšilová.

Na internetové adrese http://frenstat.eu5.org je umístěno několik fotografií z místa neštěstí a text vyzývající k přispění penězi na účet vedený u Fio banky. Autor stránek se odkazuje na spolupráci s městským úřadem.

"Ve spolupráci s městem Frenštát pod Radhoštěm organizujeme veřejnou sbírku na pomoc obětem tragédie. Prosíme dárce o příspěvek na číslo účtu," uvádí se na falešných stránkách.

Podvodné stránky

Podle Obšilové je nepravdivá už ta informace, že na sbírce město spolupracuje. "Město s nikým na žádné sbírce nespolupracuje. Kolegové na internetu navíc zjistili, že daný účet je spojen s dalšími podvody. Objevují se upozornění lidí, kteří se nechali napálit v jiných souvislostech," řekla. Podle zjištění ČTK se prostřednictvím tohoto účtu někdo snažil ze zájemců vylákat peníze za zajištění práce z domu.

PSALI JSME:

Obšilová proto jménem města už kontaktovala policii, jež by měla podvodníka najít. "Jediným účtem, který Město Frenštát pod Radhoštěm zřídilo na pomoc obětem, je účet číslo 3880277/0100 vedený u Komerční banky," dodala vedoucí odboru financí. Na ten už lidé, města či firmy poukázali deset milionů korun.

Výbuch ve Frenštátu:

Dům s šesti byty explodoval v noci na neděli. Podle hasičů vybuchl puštěný plyn. Podle nyní prověřované verze ho pravděpodobně úmyslně pustil sedmapadesátiletý Antonín Blažek, jeden z obyvatel domu, který měl se sousedy dlouholeté spory a o byt kvůli dluhům přišel. V neděli se měl vystěhovat. Při explozi a následném požáru minimálně pět lidí zemřelo, dalších 11 utrpělo zranění.

Autoři: ,

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat