Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: výtka za Zemana, Nečas v podnájmu i indonéské krkání

Česko

  21:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Busta Václava Havla foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Pocta Havlovi. Jako čtvrtý Evropan má v americkém Kongresu bustu

V budově amerického Kongresu byla k 25. výročí pádu železné opony odhalena busta bývalého československého a českého prezidenta Václava Havla. Slavnostní události se za českou stranu zúčastnil mimo jiné premiér Bohuslav Sobotka a vdova po exprezidentovi Dagmar Havlová.

ČTĚTE VÍCE:

Český rozhlas dostal výtku za Zemanovy vulgarismy v Hovorech z Lán

Český rozhlas dostal od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání upozornění na porušení zákona za vulgarity, které ve vysílání pronesl prezident Miloš Zeman. Za obsah vysílání je zodpovědný provozovatel, řekl ve středu předseda rady Ivan Krejčí.

ČTĚTE VÍCE:

Janoušek zůstává ve vězení. Odklad trestu nepřipadá v úvahu, uvedl soud

Odklad Janouškova trestu podle soudu nepřichází v úvahu, protože lobbista už nastoupil do vězení. Věznice může navrhnout přerušení trestu.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Bydlení expremiéra: Nečas si najal byt, podle odposlechů ho chtěl koupit

O ten byt se Petr Nečas velmi vážně zajímal ještě jako premiér. Nakonec jej však koupila firma, která mu ho záhy pronajala. Nečasovi tím minimálně ušetřila vysvětlování, zda by si takovou investici mohl dovolit.

ČTĚTE VÍCE:

Vyšetřování Bémovy rady kvůli Opencard by bylo absurdní, říká exnáměstek

Rudolf Blažek stál u počátků projektu Opencard, jako radní za něj nesl odpovědnost. Bývalý první náměstek primátora Pavla Béma považuje za absurdní možnost kriminalizovat tehdejší rozhodnutí rady. V úterý přitom poslanecká vyšetřovací komise zpochybnila dřívější vyšetřování, které „ulovilo jen malé ryby“.

ČTĚTE VÍCE:

Zemanova zdatná ruština se stala součástí propagandy Kremlu

V rozhovoru pro ruský První kanál hovořil Miloš Zeman zdatnou ruštinou, jež v ruském divákovi musela zanechat dojem. Zněla však v souladu s propagandistickou tribunou Kremlu, míní v rozhovoru pro LN rusista a komentátor Českého rozhlasu Libor Dvořák.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Turecká káva není zdravá. Je pro organismus těžká, říká šéfbaristka

Příprava kávy v Česku má svá specifika. Nejčastěji zmiňovaným prohřeškem je příprava turecké kávy, přidávání studeného mléka a pití staré kávy. V rozhovoru pro server Lidovky.cz na nejčastější omyly v přípravě kávy upozorňuje šéfbaristka Eva Jeřábková.

ČTĚTE VÍCE:

Bude v Paříži mrakodrap jako skleněná pyramida? Vedení města se hádá

Pařížský soud by měl rozhodnout, zda ve francouzské metropoli vyroste nový mrakodrap vysoký 180 metrů. Z architektonického hlediska by měl připomínat obří skleněnou pyramidu. Navíc má nést název Tour Triangle. Nicméně vedení města se nebylo schopné rozhodnout, zda stavbu povolit či ne.

ČTĚTE VÍCE:

„Indonésie? Krkání na veřejnosti, zákaz jíst levou rukou a žádné odpadkové koše“

Hana Svobodová si v Indonésii plní svůj sen. Na maličkých tropických ostrovech, které ani nejsou na mapě, už tři čtvrtě roku pracuje na záchraně mořských želv. Oblast Berau na severovýchodě Bornea je pro karety obrovské osmé nejdůležitější místo na světě pro kladení vajec. Odlišné zvyky, jídlo a někdy i těžko pochopitelné jednání lidí život v Indonésii občas ztěžují.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...