20. ledna 2018 15:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

ČSSD Středočeského kraje nominovala na předsedu strany Jana Hamáčka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 11Diskuse
Jan Hamáček na sjezdu ČSSD v Brně 10. 3. 2017. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Hamáček na sjezdu ČSSD v Brně 10. 3. 2017. | foto:  Petr Topič, MAFRA

KLADNO Středočeská ČSSD v sobotu na konferenci v Kladně nominovala na předsedu celorepublikové ČSSD poslance a místopředsedu Sněmovny Jana Hamáčka. Informovala o tom zastupující tajemnice středočeských sociálních demokratů Monika Čapková. Předsedu zvolí strana na mimořádném sjezdu 18. února.

Krajská konference středočeských sociálních demokratů v sobotu jednala v kladenském Dělnickém domě. „Na místopředsedy nominovala Miroslava Krejčíka a Ondřeje Veselého,“ uvedla Čapková. Krejčík je bývalý šéf vojenské tajné služby, Veselý poslanec za Jihočeský kraj.

Hamáček je předsedou středočeské sociální demokracie. „Moc děkuji mé domovské středočeské ČSSD za podporu na předsedu sociální demokracie,“ uvedl v sobotu odpoledne na Twitteru.

20.ledna 2018 v 15:04, příspěvek archivován: 20.ledna 2018 v 15:57

Moc děkuji mé domovské středočeské @CSSD za podporu na předsedu sociální demokracie. Děkuji také sociálním demokratům z Karlovarského kraje za nominaci. #ZaSilnouAsebevedomouCSSD

Nominaci Hamáček přijal na jednání sociálních demokratů v domovské Mladé Boleslavi 8. ledna. Tehdy uvedl, že strana bojuje o přežití a on ji chce znovu postavit na nohy. Sociální demokraté budou volit nové vedení na mimořádném sjezdu v únoru po neúspěchu v loňských sněmovních volbách. O nejvyšší stranickou funkci se hodlá ucházet také poslanec a olomoucký primátor Antonín Staněk a webu denik.cz i Krejčík. Deník Právo minulý týden uvedl, že o podporu na šéfa strany hodlá na krajských konferencích požádat také zastupitel a ředitel městské knihovny v Poličce Jan Jukl.

Na post předsedy navrhly Hamáčka například také karlovarská nebo pražská organizace. Naopak Moravskoslezští sociální demokraté před únorovým mimořádným sjezdem strany nebudou na předsedu ČSSD nominovat žádného z uchazečů.

Sociální demokracie, která byla nejsilnější stranou Sněmovny v minulém volebním období, získala loni v říjnu pouze 15 poslaneckých mandátů.

ČTK
  • 11Diskuse