6. září 2019 22:40, aktualizováno 7. 9 9:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dvě nehody na D1. Dálnice u Brna ve směru od Prahy byla zavřena 4 hodiny

Dopravní nehoda dvou kamionů blokuje dálnici D1 u kilometru 188 směr Brno.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda dvou kamionů blokuje dálnici D1 u kilometru 188 směr Brno.... | foto: HZS JMK

Brno  Provoz na dálnici D1 na 188. kilometru u Brna ve směru od Prahy byl v noci na sobotu asi čtyři hodiny zastaven kvůli nehodě dvou kamionů. Záchranáři na místě ošetřili jednoho z řidičů. Záchranné složky v noci zasahovaly i u nehody kamionu a osobního vozu na 181. kilometru, při které se zranili čtyři cizinci. Řekly to mluvčí policie Kamila Haraštová a mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Nehoda dvou kamionů se stala v pátek kolem 21:30 u Troubska na Brněnsku, kamiony do sebe byly zaklíněné. Hasiči museli jednoho z řidičů z kabiny vyprostit. „Na místě jsme ošetřili jednoho cizího státního příslušníka, po domluvě jsme jej ponechali na místě,“ uvedla Bothová.

Kvůli nehodě museli řidiči jedoucí směrem na Brno opustit D1 na sjezdu číslo 182 u Kývalky. Objízdná trasa vedla přes Veselku a Bosonohy. Dálnici se podařilo zprůjezdnit kolem 2:20.

Záchranné složky zasahovaly po 01:00 i u nehody osobního vozu a kamionu na 181. kilometru u Ostrovačic na Brněnsku ve směru na Prahu. Zranili se při ní podle mluvčí Bothové čtyři cizí státní příslušníci, tři zranění byla lehká, jedno středně těžké. Dva z pacientů skončili v brněnské Fakultní nemocnici v Bohunicích, jeden na brněnské klinice Surgal. Zbývající po domluvě zůstal na místě. V tomto případě byla dálnice podle policejní mluvčí uzavřená asi čtvrt hodiny.

ČTK