11. února 2019 21:29, aktualizováno  22:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Dálnici D2 zablokovaly dvě nehody. Náraz dodávky do svodidel řidič nepřežil

Dopravní nehoda - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda - ilustrační foto. | foto: Státní veterinární správa, Tomáš Blažek,  MAFRA

Hustopeče (Břeclavsko)  Na dálnici D2 u Hustopečí v pondělí večer havarovala dodávka. Řidiče, který se svým vozem narazil do svodidel, se záchranářům nepodařilo oživit. Blízko místa nehody se navíc srazila tři nákladní auta. Dálnice D2 je proto ve směru na Břeclav uzavřena mezi exity 25 a 41.

Řidič mohou místo objet po silnici druhé třídy číslo 425. Vyplývá to z informací jihomoravské policejní mluvčí Lenky Drahokoupilové a mluvčí záchranné služby Hedviky Kropáčkové.

Nehoda dodávky na 38. kilometr dálnice D2 se stala po 19:00. Řidiče havarovaného auta se snažili resuscitovat nejprve hasiči a následně lékař. Muže se však ani po více než půl hodině nepodařilo oživit.

V blízkosti místa nehody se zhruba o hodinu později srazila tři nákladní auta. Jeden z řidičů utrpěl při nárazu vážná devastační poranění dolních končetin, a po vyproštění ze zdemolované kabiny byl v umělém spánku letecky přepraven do nemocnice. Druhý účastník nehody utrpěl lehká zranění, uvedla Kropáčková.

ČTK