24. května 2019 16:45, aktualizováno  17:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Náměstek ministra obrany Beran končí. Prověřovali ho kvůli rvačce s vojenským policistou

Odvolaný náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odvolaný náměstek ministra obrany pro ekonomiku Pavel Beran. | foto: MO

Praha Náměstek ministra obrany Pavel Beran byl zproštěn výkonu služby a bylo s ním zahájeno kárné řízení. Ve funkci ho zastoupí ředitelka odboru rozpočtu Blanka Cupáková. ČTK to v pátek řekl mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Podrobnosti obrana s odvoláním na správní řízení nesdělila. Beran byl prověřován kvůli fyzickému konfliktu s vojenským policistou z roku 2017.

„Náměstek pro řízení sekce ekonomické ministerstva obrany Pavel Beran byl ke dni 25. května 2019 státním tajemníkem ministerstva obrany Petrem Vančurou zproštěn výkonu služby z důvodu zahájení kárného řízení podle zákona o státní službě,“ uvedl Pejšek. Další podrobnosti podle něj úřad kvůli správnímu řízení sdělit nemůže.

„Na základě příkazu k zastupování byla řízením sekce pověřena Blanka Cupáková, ředitelka odboru rozpočtu,“ dodal Pejšek. Beran tak nyní bude doma čekat na výsledek kárného řízení, které rozhodne o jeho případném dalším působení na ministerstvu.


Dá se předpokládat, že rozhodnutí souvisí s asi rok a půl starým incidentem, kdy se Beran dostal do fyzického konfliktu s vojenským policistou. Na výjezdním zasedání ekonomické sekce ministerstva obrany v listopadu 2017 se večer po návštěvě restaurace střetl s dalším návštěvníkem pohostinství, kterým byl shodou okolností vojenský policista. Oba aktéři pranice podle médií skončili v nemocnici.

V krátké době je zproštění Berana výkonu služby už třetí výměnou náměstka na ministerstvu obranu v kráté době.

Server Aktuálně.cz před dvěma týdny uvedl, že i když byl původně vojenský policista obviněn, žalobce jeho stíhání podmíněně zastavil. Prověřování náměstka i poté dále pokračovalo.

ČTK

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.