24. března 2019 15:00, aktualizováno  18:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Evakuace Obchodního centra Chodov. Zápach z organických rozpouštědel způsobil problémy

Obchodní centrum Chodov muselo být evakuováno z důvodu koncentrace nebezpečných... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obchodní centrum Chodov muselo být evakuováno z důvodu koncentrace nebezpečných... | foto: Reprofoto

Praha Kvůli výparům z nátěru podlahy v obchodním centru na pražském Chodově byl v neděli odpoledne z preventivních důvodů uzavřen hypermarket Albert a dalších několik obchodů v témže patře. Informoval o tom policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Po výzvě k opuštění prostor muselo z prodejny a přilehlých obchodů v prvním podzemním podlaží odejít kolem 500 lidí, doplnil mluvčí hasičů Martin Kavka. Podle něj hasiči v místě naměřili zvýšené koncentrace organických rozpouštědel.

Oznámení o výskytu neznámého zápachu v obchodním centru Chodov přijali hasiči kolem 14:00. „Na místě bylo zjištěno, že při natírání podlahové krytiny v podzemním podlaží došlo k úniku nebezpečné koncentrace organických rozpouštědel i do veřejných prostor pasáže v patře P-1 obchodního centra. V prodejně Albert a dalších vedlejších obchodech proběhla samovolná evakuace asi 500 osob,“ uvedl Kavka.

24.března 2019 v 14:53, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 15:00

Chemici pražských hasičů neměřili v prostoru obchodního centra zvýšené koncentrace organických rozpuštědel, hasiči budou spolu s @PolicieCZ preventivně evakuovat celý objekt OC Chodov. https://t.co/O9PbXU4515

Po dohodě s provozovatelem byly podle Hulana z preventivních důvodů prodejny uzavřeny a nakupující byli vyzváni, ať je opustí. Prostor se podařilo odvětrat, látky tak nepronikly do vyšších pater centra. Na místo byl podle Kavky povolán i hygienik, aby prověřil potraviny v Albertu. Krátce před 17:30 si prostor opět převzali zaměstnanci.

Na místě byli i pražští záchranáři. Jejich mluvčí Jana Poštová nejdříve na Titteru uvedla, že vyšetřili dvě osoby, ale převoz do nemocnice nebyl potřeba, později doplnila, že s nevolností byl do Thomayerovy nemocnice odvezen dvaadvacetiletý muž.

24.března 2019 v 14:56, příspěvek archivován: 24.března 2019 v 15:21

Několik lidí mělo zdravotní problémy kvůli zápachu v OC Chodov. @HasiciPraha naměřili zvýšenou koncentraci rozpouštědel a s @PolicieCZ budou centrum preventivně evakuovat. @zzshmp má na místě velkokapacitní speciál Atego. https://t.co/i0ESHhInRA

ČTK

Najdete na Lidovky.cz