18. února 2017 11:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Exdetektiv Komárek míří na finanční správu, píše deník. Měl by se starat o Daňovou Kobru

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 9Diskuse
Bývalý policista protimafiánského útvaru Jiří Komárek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý policista protimafiánského útvaru Jiří Komárek. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Bývalý detektiv Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiří Komárek míří na finanční správu. Ta spadá pod ministerstvo financí Andreje Babiše (ANO). Komárek tak následuje svého někdejšího šéfa Roberta Šlachtu, který získal místo náměstka celní správy.

Komárek během sporů ohledně reorganizace elitních policejních útvarů kritizoval policejního prezidenta Tomáše Tuhého. O přestupu informoval server Novinky.cz s odkazem na deník Právo. Komárek Tuhému přisoudil „brutální“ únik informací.

Bývalý policista protimafiánského útvaru Jiří Komárek (vlevo). V předu stojí poslanec ODS a šéf vyšetřovací komise Pavel Blažek.
Poslanec ODS a šéf vyšetřovací komise Pavel Blažek (vpravo). V pozadí stojí bývalý policista protimafiánského útvaru Jiří Komárek.

Na novém působišti by se měl starat o Daňovou Kobru - tým policistů, celníků a finanční správy soustředící se na daňové útoky. Komárek tak stejně jako Šlachta bude částečně spadat pod vliv hlavy státní kasy a zároveň i otevřeného kritika policejní reformy z minulého roku Andreje Babiše. Komárek situaci Právu odmítl komentovat.

Na činnosti Daňové Kobry se podílejí i policisté nově vytvořené Národní centrály proti organizovanému zločinu, kterou vede Michal Mazánek se svým náměstkem pro výkon Petrem Vopršalem. Vopršal přitom původně podepsal otevřený dopis, který bránil Šlachtu proti vedení policie.

Lidovky.cz
  • 9Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.