Fanoušci: Kaká je neprodejný

Jankulovski si zahrál s Beckhamem za AC Milán, nahrál Patovi na rozhodující gól a dostal červenou kartu

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

ŘÍM Tři příběhy okořenily víkendový zápas fotbalistů AC Milán s Fiorentinou. Český reprezentační obránce Marek Jankulovski byl jednou z ústředních postav.

Nejdříve už v sedmé minutě nahrál na jediný gól zápasu útočníku Patovi a v předposlední minutě nastaveného času byl zase vyloučen po druhé žluté kartě. Premiéru na stadionu San Siro si odbyl anglický záložník David Beckham, který odehrál v milánském dresu skoro celý zápas.

Domácí fanoušci ale dali hlavně hlasitě najevo, kdo je jejich hráčem číslo jedna. Zajímal je hlavně případný prodej brazilské hvězdy Kakáa do Manchesteru City za rekordní sumu. Transparenty typu „Kaká je neprodejný!“, „Ruce pryč od Kakáa!“ nebo „Neprodávejte Kaká!“ se pokusili protestovat proti přestupu, který by italskému klubu vynesl minimálně 100 milionů eur.

Bývalý nejlepší fotbalista světa však ve svém možná posledním zápase za italský klub nebyl na hřišti skoro vidět.

Podle posledních zpráv se sám Kaká vyjadřuje k odchodu odmítavě, protože nevěří, že by se ze City mohl stát v blízké budoucnosti jeden z nejlepších klubů světa.

Inter Milán našel po 14 zápasech prvního přemožitele. Vedoucí tým soutěže prohrál 1:3 v Bergamu a připsal si teprve druhou porážku v sezoně. „Dnešní výkon byl katastrofální. Nemám pro to vysvětlení,“ řekl po utkání domácí trenér Mourinho. „Měl bych zůstat ticho a nechat novináře, ať použijí přídavná jména podle vlastního uvážení. Po takovém utkání s tím musíme počítat,“ pokračoval v kritice.

Obrana Lazia měla v posledních zápasech problémy, ovšem v zápase s Juventusem hráči okolo českého reprezentačního stopera Davida Rozehnala zaváhali jen jedinkrát. Pět minut poté, co Lazio poslal do vedení Ledesma, si na roh naskočil hostující stoper Olaf Mellberg a zařídil konečnou remízu.

V sestavě Juventusu byl opět hodně vidět český záložník Pavel Nedvěd, který měl blízko i k vítězné brance. Jeho gólovou střelu na poslední chvíli zablokovala obrana domácích.

Nedvědův spoluhráč Zdeněk Grygera kvůli disciplinárnímu trestu za žluté karty do zápasu tentokrát nezasáhl.

MADRID Vyhrát posedmé v řadě a překonat ligový rekord se podařilo Barceloně. Ve španělské lize rozstřílela La Coruňu 5:0 a v polovině soutěže má suverénní vládce tabulky na kontě padesát bodů, což se dosud žádnému týmu v historii nepovedlo. PAŘÍŽ Druhý start ve francouzské lize stačil útočníkovi Václavu Svěrkošovi k premiérové trefě v dresu Sochaux. Jeho branka na hřišti Paris St. Germain však jeho novému zaměstnavateli k bodovému zisku nepomohla, jelikož domácí zvítězili 2:1. Sochaux tak zůstalo v tabulce na 18., sestupové příčce.

LONDÝN Na úplný vrchol tabulky anglické ligy se vyhoupli fotbalisté Manchesteru United. Povinné tři body vybojovali na hřišti Boltonu. O příležitost vrátit se na trůn však málem přišli, jedinou brankou utkání je zachránil až v 90. minutě útočník Dimitar Berbatov.

Podobně se vedlo i Chelsea, která vstřelila proti Stoke rozhodující gól až ve třetí minutě nastavení a patří jí třetí místo.