15. května 2013 14:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hájek o Jolie: Dát si dobrovolně uříznout ňadra je obludným výkřikem medicíny

Angelina Jolie se vrací k černé, kterou na Oscary nosila před pár lety. Na slavnostní večer oblékla róbu od Versaceho. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Angelina Jolie se vrací k černé, kterou na Oscary nosila před pár lety. Na slavnostní večer oblékla róbu od Versaceho. | foto: Reuters

PRAHA Rozhodnutí hollywoodské hvězdy Angeliny Jolie podstoupit kvůli vysokému riziku rakoviny prsu mastektomii, tedy vyjmutí prsních žláz, sklízí po celém světě uznání. Příliš pochopení pro něj však nemá vicekancléř bývalého prezidenta Václava Klause Petr Hájek. Ten v článku na svém serveru Protiproud.cz označil Jolie za oběť mystifikací a farmaceutického byznysu.

"Představa, že můžeme všechno v člověku vyměnit, uřezat, či naši budoucnost naplánovat, je hluboce mylná a nebezpečná," píše Petr Hájek úvodem.

Bývalý mluvčí prezidenta Klause má jasno v tom, jak se Jolie k mastektomii dostala: "Protože jde o osobu značně jednoduchou a současně světově známou, dostala se do hledáčku farmaceutických firem," vysvětluje Hájek.

"Strašlivý průmysl smrti"

Herečka Angelina Jolie v úterý zveřejnila, že kvůli vysoké pravděpodobnosti výskytu rakoviny si nechala preventivně odstranit prsa. Více o operaci Angeliny Jolie si přečtěte ZDE.

Důsledky této údajné reklamní kampaně jsou podle něj děsivé: "Jejím cílem je dodávat další 'lidský materiál strašlivému průmyslu smrti'."

Článek je doplněn "žertovnou koláží" Ondřeje Höppnera, ve kterém se píše: "Angelina po transplantaci celého těla snížila hrozbu rakoviny o pěkných 90%."

Petr Hájek při diskuzi na Univerzitě J. A. Komenského na téma Média nám (ne)vládnou v roce 2010

Petr Hájek při diskuzi na Univerzitě J. A. Komenského na téma Média nám (ne)vládnou v roce 2010

Podle Hájka se totiž nejedná o pouhý preventivní lékařský zákrok, ale o "manipulaci s naší svobodou. Jde o součást slepé cesty, chybné ideové koncepce současné západní civilizace."

"Že tím zvyšujete pravděpodobnost jiné fatální choroby, je vedlejší. O tom vám již neřeknou," straší Hájek a dodává: "Už se z toho nevyhrabete. Mají vás v rukou."

Antikuřácká propaganda a globální oteplování

"Úplně stejné je to například s antikuřáckou propagandou," píše dále v článku Hájek. "Nikdo sice nedokázal, že kouření způsobuje rakovinu plic, ale stojí to na každé krabičce cigaret a stále to omílají v médiích lékařské „autority“," tvrdí. 

A neopomněl zmínit ani nosné téma prezidenta Klause - globální oteplování. Operace prsou slavné herečky je podle Hájka stejnou manipulací, jako "mystifikace s oteplováním planety".  

khuKarel Hrubeš

Advantage Consulting, s.r.o.
PROJEKTANT - VODNÍ HOSPODÁŘSTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Ústecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč