Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
9. května 2018 7:38, aktualizováno  7:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči dostali požár v Hostivaři pod kontrolu, doprava v okolí přesto kolabuje

Hasiči zásahují u požáru v pražské Hostivaři. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči zásahují u požáru v pražské Hostivaři. | foto: HSZ hl.m. Prahy/oddělení dokumentace/Jan Kostík

PRAHA Hasiči nadále likvidují požár haly v pražské Hostivaři. V jednu hodinu ráno ve středu dostali oheň pod kontrolu a zamezili tak dalšímu šíření požáru. Pražští hasiči to uvedli na Twitteru. Požár vypukl v úterý kolem 13:00, v objektu vybuchly tlakové lahve. V hale byl nejspíš uskladněn molitan nebo pneumatiky. Příčina požáru zatím není známá, ve středu na místo nastoupí kriminalisté a policejní vyšetřovatel. Škoda bude podle prvních odhadů 45 milionů korun, případ se vyšetřuje jako ohrožení z nedbalosti.

„Velitel zásahu ohlásil lokalizaci požáru požáru (01:04), který je teď pod kontrolou, dochází k redukci jednotek,“ píšou hasiči na Twitteru. V úterý zasahovalo na místě asi 120 hasičů, kvůli náročnosti zásahu se museli střídat. Jednoho vyčerpaného dobrovolného hasiče odvezla záchranná služba do nemocnice, uvedla mluvčí Jana Poštová.

Podle informací na twitterovém účtu Pražské integrované dopravy v okolí požáru ve středu ráno kolabovala doprava, zpoždění byla až 40 minut.

09.května 2018 v 07:40, příspěvek archivován: 09.května 2018 v 07:48

⚠️ Vlivem omezení v Hostivaři (po požáru) kolabuje doprava na ul. Kutnohorské. Zpoždění i přes 30 minut. 40 minut zdržení také v ul. Přátelství v Uhříněvsi směrem na Prahu.

V kouři hasiči v úterý zjistili jedovaté zplodiny a vyhlásili nejvyšší možný čtvrtý stupeň poplachu. Pomocí sirén varovali, aby lidé kvůli zplodinám v kouři v okolí jednoho kilometru neotevírali okna a nevycházeli ven. Krátce po sedmé hodnině ranní hasiči na Twitteru zrušili zákaz vycházení a větrání. Čtvrtý neboli zvláštní stupeň požárního poplachu se vyhlašuje v případech, v nichž oheň ohrožuje více než tisíc lidí, celé obce nebo plochy území větší než jeden kilometr čtvereční. Vyhlášen je také ve chvíli, kdy musejí být využity síly a prostředky z jiných krajů nebo je nutné místo zásahu rozdělit na sektory a úseky.

09.května 2018 v 07:23, příspěvek archivován: 09.května 2018 v 07:41

UPOZORNĚNÍ: Velitel zásahu zrušil zákaz větrání a vycházení.

S hašením kvůli nedostatku vody v hydrantech pomáhal policejní vrtulník. Kvůli nedostatku vody Pražské vodovody a kanalizace zvýšily tlak v potrubí.

Lidé v Hostivaři sledují černý dým vycházející z hořící haly.
Čtvrtý nebo-li zvláštní stupeň požárního poplachu se vyhlašuje v případech, v...

Kouř z ohně byl vidět na kilometry daleko. Hasiči zasahovali z výškové techniky, s hašením jim pomáhal také dálkově ovládaný robot. V úterý večer požár začal ohrožovat blízkou truhlárnu.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!