31. července 2019 14:00, aktualizováno  18:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasičům se podařilo odstranit všechny části havarovaného vlaku u Mariánských lázní

Hlavním cílem je nyní uvolnit kolejiště tak, aby násep mohl posoudit geodet a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hlavním cílem je nyní uvolnit kolejiště tak, aby násep mohl posoudit geodet a... | foto: ČTK

Mariánské Lázně  Hasičům se podařilo dnes odpoledne odstranit z železničního náspu poslední vagony nákladního vlaku, který v neděli vykolejil u Mariánských Lázní. Může začít tak prohlídka tratě, která má zjistit, jestli lze začít s opravou poškozených kolejí a trakce. Ve středu o tom informoval mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

„Pro hasiče tak akce končí a ostatní práce na obnově provozu jsou na Správě železniční dopravní cesty,“ doplnil Kasal.

Po nedělní havárii zůstalo na trati a na svahu pod ní na 11 poškozených vagonů s cisternami vápence. Hasiči se snažili dostat je mimo trať od pondělního rána. „Hasiči jsou na místě už třetí noc a vyprošťovací práce pokračovaly prakticky nepřetržitě,“ popsal dnes ráno Kasal.

Jednotlivé vozy se hasiči a další pracovníci snaží i rozřezat, aby se s nimi...
Od krajských hasičů si drážní hasiči vyžádali zázemí, sami si zajišťují další...

Odstranění vagonů z trati je nezbytné pro to, aby násep mohl posoudit geolog a určit, zda je v takovém stavu, aby bylo možné trať opravit. Správa železniční dopravní cesty chtěla trať, která je od havárie uzavřená, zprovoznit do konce týdne. Záležet ale bude právě na posudku znalce.

Mezitím pokračuje vyšetřování nehody. Jako nejpravděpodobnější příčinou se jeví od počátku vysoká rychlost vlaku. V místě nehody je rychlost omezená na 30 km/h, ale vlak jel zhruba třikrát rychleji.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!