19. ledna 2016 15:55 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Insolvenční kauza je nesmyslná, říká Hala. Obvinění vychází ze zastaralého posudku

Ivo Hala. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivo Hala. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Obvinění policie je založeno na jediném znaleckém posudku, který není nezávislý a vychází ze zastaralých a neaktuálních informací. V prohlášení k insolvenční kauze to v úterý uvedl právník Via Chem Group Ivo Hala. Obvinění považuje za nesmyslné. Jeho stanovisko zveřejnil server E15.

Orgány činné v trestním řízení podle Haly zpochybňují legitimní snahy ve prospěch Via Chem Group.

„Z nepochopitelného důvodu je obvinění policie založeno pouze a právě na jediném znaleckém posudku - na tom, který není jednak nikterak nezávislý, protože si jej nechali udělat údajně poškození a za druhé vycházel pouze z veřejně dostupných, a co je ještě horší - zastaralých a neaktuálních informací,“ uvedl Hala.

Pokud by podle něj policie pracovala se znaleckým posudkem, který byl vypracován se Spolkem pro chemickou a hutní výrobu a jeho dceřinými firmami, musela by dospět k naprosto opačnému závěru.

„A sice k tomu, že Via Chem Group není předlužena a údajným poškozeným tedy ani nemohla vzniknout žádná škoda, protože hodnota přesahuje jednu miliardu korun,“ doplnil Hala. Podle tohoto posudku by se prý všechny pohledávky splatily a byl by splněn účel reorganizace podniku.

„V postupu policie spatřuji kriminalizaci mého legitimního jednání, při kterém v souladu s legitimními zájmy a pokyny mého klienta chráním jeho existující a řádně nabyté vlastnictví majetku procesními úkony v řádných řízeních před našimi soudy. Toto obvinění je tedy, jak vyplývá z výše uvedeného, ze samé své podstaty nesmyslné,“ uvedl také Hala. Policii se chce vyjádřit hned po návratu do Česka.

ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.