24. listopadu 2009 10:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jančík ukázal index, fotit se směly jen jeho desky a úvodní strana

Index a práce starosty Prahy 5 Milana Jančíka ze studia na plzeňské právnické fakultě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Index a práce starosty Prahy 5 Milana Jančíka ze studia na plzeňské právnické fakultě. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Starosta Prahy 5 Milan Jančík se včera zachoval jako chytrá horákyně. Jeho index z plzeňských práv byl i nebyl k dispozici.

Vysoký politik pražské ODS Milan Jančík rozšířil řady těch, kdo studovali plzeňská práva nestandardně. Jak včera upozornily LN, na katedře obchodního práva jsou u jeho jména jen prázdné kolonky, zápočty a zkoušky z předmětu přesto má.

V reakci na článek si včera případní zájemci mohli prohlédnout

Diplom

Starosta Prahy 5 Milan Jančík studoval plzeňská práva nestandardně. V elektronickém systému fakulty má čtyři zápočty a dvě zkoušky z obchodního práva, v záznamech příslušné katedry jsou u jeho jména jen prázdné kolonky.

Do fakultního systému zapsala známky a zápočty studijní referentka fakulty, jako doklad si uložila kopii indexu. Jančík nechce prozradit, kdo mu zkoušky do indexu zapsal. Rektor Josef Průša jej vyzval ke spolupráci.

Jančíkův index u mluvčího Prahy 5 Radovana Myslíka. Fotit se ale směly jen jeho desky a úvodní strana s iniciálami starosty. Další stránky, kde jsou podpisy u jednotlivých zápočtů a zkoušek, byly jen k nahlédnutí. Ani sám Jančík nebyl přítomen.

Klíčová otázka, kdo zapsal Jančíkovi do indexu čtyři zápočty a dvě zkoušky z obchodního práva, když na příslušné katedře o nich nemají žádný záznam, tak zůstává i po včerejšku bez odpovědi. Novinář totiž jen těžko dokáže dešifrovat autora podpisu pouhým nahlédnutím, bez srovnání s podpisovými vzory jednotlivých učitelů.

Fakt, že místopředseda pražské ODS studoval podobně nestandardně jako chomutovská primátorka Ivana Řápková, potvrdil LN rektor Západočeské univerzity Josef Průša. "U některých zkoušek a zápočtů je to u Jančíka skutečně podobné jako u Řápkové. V elektronickém systému známky a zápočty má, ale v záznamech na katedře nejsou. To je podivné," řekl rektor.

Další podrobnosti o studiu starosty Jančíka si přečtěte v úterním deníku

Najdete na Lidovky.cz