Sobota 23. října 2021, svátek má Teodor, Theodor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jaromír Soukup dostal od prezidenta hodinky k padesátinám. Kdo další přijel gratulovat?

Česko

  5:00aktualizováno  23. února 8:56
PRAHA - Ve své televizi Barrandov pravidelně uvádí rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem. V pátek ale Jaromír Soukup uvítal hlavu státu jako čestného hosta na oslavě svých padesátin. Prezident mu daroval hodiny značky Prim, jež podle vyjádření hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka dává „významným osobnostem“.

Miloš Zeman daroval Jaromíru Soukupovi hodinky značky Prim. foto: Twitter Jiří Ovčáček

Projev prezidenta na oslavě Jaromíra Soukupa

Milý Mirku Soukupe, vážení přátelé,

nebudu opakovat svůj omšelý bonmot, že při padesátých narozeninách končí puberta. Místo toho Ti, Mirku, řeknu něco, co nemohu říci nikomu jinému než Tobě. Prožili jsme spolu desítky televizních diskuzí, a já jsem po těchto desítkách si Tě začal vážit, ale nejen to, začal jsem Tě považovat za svého přítele a doufám, že totéž platí i z Tvé strany. 

Proč? Protože na rozdíl od novinářů, jimiž pohrdám, jsi člověk, který je vždy připraven, netrpí přehnaným sebevědomím a při diskuzi přemýšlí a říká argumenty a poslouchá argumenty druhé strany, což je to, co čeští novináři zásadně nedělají, a právě proto jsem obdivoval zázemí, které máš ve věcných znalostech, protože je radost diskutovat s člověkem, který ví, o čem mluví.

Samozřejmě, že bych si přál, aby takových možností bylo více, ale Soukup je jenom jeden.

Milý Mirku, koukej mi přinést víno, abych připil, já to budu trochu protahovat, na další čtyři roky našich debat. Těším se na ně a myslím si, že jak nám oběma, tak zejména našim divákům přinášejí stejné potěšení, jako nám.

Na další čtyři roky.

„Prožili jsme spolu desítky televizních diskuzí, a já jsem po těchto desítkách si Tě začal vážit, ale nejen to, začal jsem Tě považovat za svého přítele a doufám, že totéž platí i z Tvé strany, pronesl prezident Miloš Zeman mimo jiné v projevu k oslavenci, který Hrad následně zveřejnil na oficiálním webu.

Oslava oficiálně začala v šest hodin večer v pražské restauraci Soho s kapacitou zhruba pro 300 hostů. Před restauraci už předtím začal najíždět jeden taxík za druhým, některé z nich po cyklostezce.

Většina hostů se snažila přijít včas. S dary přijeli například šéfka ERÚ Alena Vitásková, hudebníci Tomáš Ortel a Felix Slováček, zpěvák Bohuš Matuš, herci Pavel Trávníček a Luděk Sobota. Z politiků dorazili místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek, který přinesl oslavenci abstraktní obraz, či komunisté Josef Skála či Jaromír Kohlíček. Pozvání přijala i bývalá předsedkyně poslaneckého klubu strany Věci veřejné Kristýna Kočí.

„Těším se jako na každou oslavu,“ řekl při příchodu ředitel Národního muzea Michal Lukeš. Se Soukupem se prý zná dlouho. Hostů bylo tolik, že se u vchodu vytvořila několikametrová fronta. V chladném únorovém povětří nebylo čekání nic příjemného. „Zácpa“ měla počátek zřejmě v přeplněné šatně u vstupu.

Zhruba dvacet minut po oficiálním začátku oslavy přišel před novináře čekající před vchodem do restaurace bývalý boxerský šampion Ondřej Pála, který je mimo jiné členem Soukupovy soukromé boxerské stáje, a snažil se je vykázat z prostoru s upřesněním, že se kvůli nim hosté „necítí komfortně“. Svou výzvou však ničeho nedocílil.

Hosté čekají před pražskou restaurací Soho.

Hosté čekají před pražskou restaurací Soho.

Později přijel na místo i lídr SPD Tomio Okamura, jeden z nejčastějších politických hostů v Soukupově soukromé televizi. Soukupovi přinesl zhruba desetikilový zabalený dárek s dovětkem, že jde o bytový doplněk, který může sloužit k meditaci.

Na otázku, zda poté, co Soukup řekl, že založí hnutí List Jaromíra Soukupa, nevnímá jako svého politického soupeře, Okamura odvětil, že Soukup je velice chytrý člověk se zdravými názory, ale zatím ještě žádnou kandidaturu oficiálně neoznámil.

Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, přijel na oslavu padesátých narozenin...

Tomio Okamura, předseda hnutí SPD, přijel na oslavu padesátých narozenin Jaromíra Soukupa.

Samotný oslavenec Soukup dorazil do restaurace již krátce před šestou hodinou. Na místě pro miliardáře, který se mimo jiné dlouhodobě věnuje boxu, již byl připraven dort s boxerskými rukavicemi.

Uvnitř na hosty čekalo sushi a víno za doprovodu známých hitů, například od zpěvačky Amy Winehouse.

Jaromír Soukup přijíždí na oslavu svých padesátých narozenin.

Jaromír Soukup přijíždí na oslavu svých padesátých narozenin.

Uvnitř byli už před začátkem lidé z prezidentského protokolu v čele s Vladimírem Krulišem. Jako předvoj hlavy státu následně přijeli i prezidentův tajemník Jaroslav Hlinovský, později i mluvčí Jiří Ovčáček. Samotný prezident na místo přijel v sedm hodin, hradní tým společně s oslavencem na Zemana čekali před vchodem do restaurace.

Hradní pán měl pro „svého“ televizního moderátora připravený i dárek, který byl až do poslední chvíle překvapením. Šlo o hodinky značky Prim, jež jsou podle Ovčáčka určené „významným osobnostem“.

Na oslavě nechyběla ani Kristýna Kočí, bývalá poslankyně za Věci veřejné. Nyní...
Alena Vitásková na oslavě padesátin Jaromíra Soukupa.

Jeden předčasný dar si Soukup dal o den dřív. Ve čtvrtek večer totiž rozšířil téměř nekončící počet pořadů, které na TV Barrandov sám moderuje, o další. Tentokrát se jmenuje Osudové okamžiky a rodák z Mariánských Lázní v jeho prvním díle vyzpovídal moderátora své vlastní televize Jana Musila.

Politika i showbyznys

Soukup se dlouhodobě netají politickými ambicemi. Nedávno je oprášil, když oznámil založení strany List Jaromíra Soukupa. S ní by mohl kandidovat už v jarních evropských volbách, které se kvapem blíží. Jeho konkrétní politické plány ale nejsou zatím známé. Společná narozeninová fotka s­ prezidentem Zemanem by pro mediálního podnikatele ovšem mohla sloužit jako potvrzení nadstandardních vztahů s Pražským hradem.

Vlastník významné mediální agentury Médea jinak ale neprožívá úplně klidné období. Deník­N před několika dny upozornil, že měl Soukup utajenou firmu na Kypru, přes niž protékaly stovky milionů korun z jeho českých společností. Magnát přitom v jednom ze svých mnoha pořadů nedávno pranýřoval právě firmy, které využívají výhody daňových rájů.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!
Nenechte si ujít TÝDEN SOUTĚŽÍ SE SEBAMED BABY!

Po celý týden soutěžte o kosmetiku oblíbenou dětmi i maminkami. Vyhrajte tu nejjemnější péči, která je vhodná pro potřeby citlivé dětské pokožky a...